19. Cumhuriyet Kızları Uluslararası Tenis Turnuvası'nda Pemra Özgen yola devam ediyor

Türkiye'nin en köklü kadınlar tenis organizasyonu olan ve bu sene 19'uncusu QNB Finansbank sponsorluğunda gerçekleşen Cumhuriyet Kızları Uluslararası Tenis Turnuvası’nın ikinci günü çekişmeli maçlara sahne oldu. Tenis Eskrim Dağcılık (TED) Spor Kulübü’nun ev sahipliği yaptığı turnuvada bugün önemli tenisçiler korta çıktı.

Toplamda 25 bin dolarlık para ödülüne sahip organizasyonun ikinci gününde beş Türk raket sahne aldı. Günün ilk maçında Pemra Özgen, İtalyan rakibi Deborah Chiesa'yı 6-2, 6-4'lük setlerle yenerek adını ikinci tura yazdırdı. Kamilla Rakhimova'ya 6-2, 6-2'lik setlerle yenilen 2002 doğumlu sporcumuz Zeynep Sönmez, 3 numaralı seribaşı Elitsa Kostova'ya 7-5, 6-0'lık setlerle yenilen Berfu Cengiz, Belaruslu rakibi Anna Kubareva'ya 6-3, 6,1'lik setlerle yenilen İpek Öz ise turnuvaya erken veda etti. İlk mücadelesini 1 numaralı seribaşı Elena Gabrieka Ruse önünde veren Başak Eraydın ise 6-3, 6-1'lik setlerle yenilerek Cumhuriyet Kızları'na veda eden bir diğer isim oldu. 

Turnuvanın ikinci gününde yarın (23 Ekim Salı) saat 11.00'de Pemra Özgen 1 numaralı kortta Anastasia Zakharova  ile karşılaşacak. Çiftler kategorisinde çeyrek finale yükselen Zeynep Sönmez Belaruslu partneri Anna Kubareva ile turnuvanın 1 numaralı seribaşları Jaqueline Adina Cristian- Elena Gabriela Ruse karşısında, İpek Öz- Melis Sezer çifti ise Lina Gjorcheska- Ekaterina Yashine ikilisi karşısında son dörde kalma mücadelesi verecek. 26 Ekim’deki final maçı ile sona erecek organizasyonda tüm maçlar ücretsiz olarak izlenebilecek.