19. Cumhuriyet Kızları Uluslararası Tenis Turnuvası'nda Pemra Özgen çeyrek finalde

Bu sene 19. kez düzenlenen Cumhuriyet Kızları Uluslararası Tenis Turnuvası’nda milli sporcumuz Pemra Özgen adını son sekize yazdırdı.

Toplamda 25 bin dolarlık para ödülüne sahip Türkiye’nin uluslararası tek kapalı kort turnuvasında bugün 4 Türk raket sahne aldı. TED Spor Kulübü’nde düzenlenen organizasyonda günün ilk maçında temsilcimiz Pemra Özgen Rus rakibi Anastasia Zakharova’yı 6-3, 6-2’lik setlerle rahat geçerek çeyrek final biletini cebine koydu. Organizasyonun 1 numaralı seribaşı Rumen Elena Gabriele Ruse elemelerden gelen Dea Herdzelas’ı  zorlu mücadelenin ardından 6-4, 2-6, 7-5’lik setlerle yenerek Pemra Özgen ile eşleşti. Karşılaşma TED Spor Kulübü'nde saat 12.00'de başlayacak.

İstanbul’da 2012’de kupaya uzanan Richel Hogenkamp 6-3, 6-2’lik setlerle Susan Bandecchi’yi yenerek çeyrek finale yükselen bir diğer isim oldu. Hogenkamp’ın son sekizdeki rakibi elemelerden gelen Vlada Koval olacak.  3 numaralı seribaşı Elitsa Kostova’ya ilk set 7-6 ile geçen elemelerden gelen Anna Kubareva ikinci seti 6-2 yitirmesine ve karar setinde ise 5-1 geride olmasına karşın unutulmayacak bir geri dönüşe imza attı. Belaruslu raket Kubareva, Kostova’yı 7-6, 2-6, 7-5’lik setlerle yenerek tur atladı.

Ana Kubareva çeyrek final mücadelesini Polonyalı Katarzyna Piter önünde verecek. Turnuvaya wild card ile katılan Olga Danilovic  Alman rakibi Jule Niemeier’i 7-6, 6-1 ile geçerek 4 numaralı seribaşı Jaqueline Adina Cristian’ı  6-2, 7-6 ile mağlup eden Kamilla Rakhimova ile eşleşti.

Çiftler kategorisinde mücadele eden İpek Öz- Melis Sezer çiftinin ve Anna Kubareva ile ortaklık kuran Zeynep Sönmez'in de elenmesiyle Pemra Özgen turnuvada yoluna devam eden tek Türk raket oldu.

Turnuvanın dördüncü gününde yarın (24 Ekim Perşembe) teklerde çeyrek final, çiftlerde ise yarı final karşılaşmaları oynanacak.

Çeyrek final eşleşmeleri:

Pemra  Özgen – Elena Gabriela Ruse

Ana Kubareva – Katarzyna Piter

Olga Danilovic – Kamilla Rakhimova

Vlada Koval – Richel Hogenkamp