Image

Teniste Gönüllülük Formu

Gönüllülük fırsatları

Düzenlenen dev organizasyonlarda bireysel becerileri ve istekleri doğrultusunda aktif olarak rol verilen gönüllüler bu etkinliklerin adeta gizli kahramanlarıdır. Son yıllarda ise gönüllülerin spor organizasyonlarındaki önemi, nicel ve nitel birçok katkılarının ön plana çıkması ile daha da belirgin hale gelmiştir. Peki sen de serbest zamanlarını tenis sporuna katkıya dönüştürerek değerlendirmek ister misin? Her yıl sayısız organizasyonda binlerce insan gönüllü oluyor. Neden sen de onlara katılıp değişimin parçası olmuyorsun?

Nereden başlamalıyım?

Tam olarak nereden başlayacağından emin değilsen, bu deneyimden ne elde etmek istediğini düşünmen faydalı olacaktır. Özgeçmişini güçlendirmeye mi ihtiyacın var? Yeni bir beceri kazanmak veya var olan yetilerini geliştirmek mi istiyorsun? Yeni insanlarla tanışmak, farklı kültürleri tanımak ister misin? Belki de sadece bir şeyler vermek, katkı sağlamak istiyorsundur. Gönüllülük faaliyetleri motivasyonunu geliştirmene, kendini tanımana ve ileride ne yapmak istediğine karar vermene yardımcı olacaktır.

Ulusal/Bölgesel Organizasyonlarda Gönüllülük

Yerel tenisi büyütmek ve desteklemek için Federasyonumuz tarafından yıl içinde birçok organizasyon yapılmaktadır. Türkiye’nin her bölgesindeki kulüpleri ve sporcuları desteklemek için bölgesel ligler ve turnuvalar düzenlenmektedir. Sen de yaşadığın bölgedeki faaliyetleri takip ederek bölgende tenisin gelişimine doğrudan katkı sağlayabilirsin.

Uluslararası Organizasyonlarda Gönüllülük

Istanbul Cup, Istanbul Challenger, Lale Cup gibi birçok önemli tenis etkinliğinde gönüllü olabilir deneyim kazanabilirsin. Milli heyecanın son derece yoğun yaşandığı Davis Cup ve Fed Cup organizasyonlarında da gönüllü olarak takımımıza desteğini gösterebilme fırsatına sahipsin.

• Bu organizasyonlarda gönüllü çalışmak ve daha fazlasını öğrenmek istiyorsan yandaki formu doldurabilirsin.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi
Spor Toto
Mega Saray