Geri sayım devam ediyor

Kadınlar tenisinin en prestijli turnuvası WTA Championships, 25-30 Ekim 2011 tarihleri arasında Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek. Kortların en başarılı 8 kadın tenisçisinin ve dört takımın kozlarını paylaşacağı turnuva, dünyanın gözünü İstanbul’a çevirdi. Hummalı bir şekilde sürdürülen hazırlıkların ardından tenis arenasına dönüştürülen Sinan Erdem Spor Kompleksi’ndeki turnuvada, toplam 4 milyon 500 bin dolar ödül dağıtılacak.

 

Maria Sharapova, Caroline Wozniacki ve Vera Zvonareva gibi dünyanın en başarılı raketleri İstanbul’da tenis rüzgarı estirecek. Dünyanın gözünün üzerinde olduğu bu yıldız tenisçiler şampiyonluk için mücadele ederken, güzellikleriyle de tüm tenisseverleri kendilerine hayran bırakacak. Dünya yıldızları İstanbul’da bir efsane yazmak için turnuvalarda raket sallarken, Sinan Erdem Spor Salonu’nda da çalışmalarda sona yaklaşıldı. 

 

Sinan Erdem tenis için yeniden düzenleniyor

Geçtiğimiz yıl Dünya Basketbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapan Sinan Erdem, 25-30 Ekim 2011 tarihlerindeki WTA Championships için baştan yaratılıyor. Yurtdışından gelen 150 kişilik bir ekibin gece gündüz devam ettirdiği hazırlıklar sonrası Sinan Erdem Spor Salonu, yüzyılımızın tenis mabedi olmaya aday. Turnuva için Sinan Erdem’i yeniden yaratmak için çalışmalarını sürdüren Belçikalı mimarlar, son teknolojiyle donatılmış bir tenis arenası hazırlıyor. 

 

Final ve yarı final biletleri tükendi

Dünyanın dört bir yanından milyonların takip edeceği WTA Championships, altı gün boyunca sporseverlere tenis ziyafeti yaşatacak.  25-30 Ekim 2011 tarihlerinde gerçekleşecek turnuvanın bilet satışları tüm hızıyla sürüyor. İki aydan az bir süre kala WTA Championships’in yarı final ve final biletleri tükendi. Ülkemizin yanı sıra yurtdışından da büyük talebin olduğu şampiyonanın şu anda sadece hafta içi biletlerinin satışı devam ediyor.