TTF Depremden Etkilenen Çocuklar İçin Çocuklarımız Geleceğimizdir Projesini Hayata Geçiriyor

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve beraberinde birçok ilimizi etkileyen depremler nedeniyle acımız büyük. Ülkemizi sarsan depremin yaralarını sarmak için ilk etapta Türkiye Tenis Federasyonu olarak depremden etkilenen vatandaşlarımıza kış şartlarında soğuktan korunmaları ve ısınmalarını sağlayacak malzeme desteğini Gençlik ve Spor Bakanlığımızın belirlemiş olduğu toplama merkezine teslim ettik. Federasyonumuz tarafından nakdi yardım yapılmasının ardından bir yardım kampanyası başlattık ve tenis ailemizi bu kampanyaya destek olmaya davet ettik.

Yardım kampanyasının akabinde Türkiye Tenis Federasyonu olarak depremin psikolojik ve fiziksel etkilerini yaşayan çocuklara yönelik ‘Çocuklarımız Geleceğimizdir’ projesini faaliyete geçiriyoruz. Proje kapsamında bu büyük depremden fiziksel ve psikolojik olarak etkilenen çocuklarımızın tenis camiamızın dayanışmasıyla acılarını paylaşmaya ve yaralarını sarmaya odaklanıyoruz. Depremden doğrudan etkilenen 10 il için eğitimci, psikolog ve antrenörlerden oluşan ekipler aracılığıyla proje planlaması yapılarak depremi yaşayan çocuklarla doğrudan etkileşim kurulacak, çocuklara eğitim ve psikolojik danışmanlık desteği sağlanacaktır.

İlk etapta kalıcı konutlardan önce depremden etkilenen vatandaşlar için yapılacak konteyner kentlerde yaşayacak olan çocuklarımızın sosyalleşmesi adına faaliyetler planlanacaktır. Konteyner kentlerde oluşturulacak tenis kulüplerinde depremden etkilenen çocuklara fiziksel ve psikolojik faydalar sağlayacak tenis sporu Federasyonumuzca görevlendirilen antrenörlerimiz aracılığıyla öğretilecektir.  Çocuklarımız Geleceğimizdir projesinin en az 1 yıl konteyner kentlerde olmak üzere daha sonra da kalıcı konutlarda devam etmesi planlanmaktadır.

Çocuklarımız Geleceğimizdir Projesi'nin detaylarının yer aldığı sunum dosyasına ulaşmak in tıklayın