Davis Cup Juniors ve Billie Jean King Cup Juniors Finalleri’nde Kızlardan Kolombiya Galibiyeti

Antalya Megasaray Tenis Akademisi’nde 23 ülkeden 32 takımın mücadelesine sahne olan Davis Cup Juniors ve Billie Jean King Cup Juniors Finalleri'nde ikinci gün geride kaldı. Türkiye ikinci günde erkeklerde Japonya, kızlarda ise Kolombiya ile karşılaştı.

Billie Jean King Cup Juniors milli takımımızda Kolombiya karşısında korta çıkan ilk isim Deniz Dilek oldu. Milli tenisçimiz Deniz, Valentina Mediorreal Arias’ı 6-2, 6-4 yenerek Türkiye’yi 1-0 öne taşıdı. İkinci maçta korta çıkan Duru Söke, Maria Paz Ospina Ramirez’i 6-2, 6-4 yenerek seride skoru 2-0’a getirdi. Son maçta sahne alan Valentina Mediorreal Arias/Maria Paz Ospina Ramirez çifti Deniz Dilek/Zeynep Erbakan ikilisini 6-2, 1-6, 10-5 yendi ve Türkiye-Kolombiya serisinde durum 2-1 Türkiye’nin üstünlüğü ile sonuçlandı.

Davis Cup Juniors milli takımımızda Japonya karşısında ilk korta çıkan isim Kerem Yılmaz oldu. Kerem, Yuta Tomida’ya 6-2, 6-4 kaybetti. Serinin ikinci maçı Atakan Karahan-Rei Sakamoto arasında gerçekleşti. Sakamoto, Karahan’ı 6-2, 3-6, 6-4 yenerek Japonya’nın üstünlüğünü sürdürdü. Çiftler karşılaşmasında Yuta Tomida/Naoya Honda çifti Kerem Yılmaz/Emirhan Bulut ikilisini 4-6, 6-3, 10-4 yendi ve Japonya seriyi namağlup tamamladı.

Megasaray Tenis Akademisi’nde yarın 10.30’de başlayacak karşılaşmalarda Türkiye kızlarda Amerika, erkeklerde ise Arjantin ile karşılaşacak.   

Deniz_Dilek.JPG

Atakan_Karahan.JPG

Zeynep_Erbakan-Deniz_Dilek.JPG

Emirhan_Bulut-Kerem_Yılmaz.JPG