Cem İlkel umduğunu bulamadı

Garanti Koza Park’ta düzenlenen TEB BNP Paribas İstanbul Open’da ana tablo mücadelesinin açılış gününde korta çıkan milli tenisçi Cem İlkel, ilk turda Paolo Lorenzi’ye 6-2, 6-3’lük setlerle yenilmekten kurtulamadı.

Mücadeleye servis kırarak giren ve 2-0 öne geçen Cem, dünya sıralamasının 76. basamağındaki Lorenzi karşısında bu üstünlüğünü koruyamadı. Hanesine peş peşe altı oyun birden yazdıran 36 yaşındaki Lorenzi, ilk seti 6-2 ile noktaladı.

Toprak zemindeki organizasyonun 5 numaralı seribaşı ismi Lorenzi, ikinci sete hızlı başlayarak 4-1 öne fırladı. Bu noktada üst üste iki oyun kazanan Cem, durumu 4-3’e getirip geri dönüş için umutlansa da Lorenzi’den izin çıkmadı.

Sekizinci oyunda bir kez daha servis kırıp 5-3’ü bulan tecrübeli İtalyan raket, maç için servis attığı oyunda hata yapmadı. İkinci seti 6-3’le kapatan Lorenzi, 66 dakika sonunda ikinci tur biletini cebine koydu.

ATP düzeyindeki ilk galibiyetini önümüzdeki turnuvalara bırakan 22 yaşındaki Cem, TEB BNP Paribas İstanbul Open’daki mücadelesini Avustralyalı Bernard Tomic ile ortaklık kurduğu çiftler kategorisinde sürdürecek.

MARSEL KORTA ÇIKIYOR
Bu sene dördüncüsü gerçekleştirilen turnuvada yarın (1 Mayıs Salı) Marsel İlhan ilk sınavını verecek. Marsel, merkez kortta saat 17.00’de başlayan maçta klasmanın 78 numarası Tunuslu Malek Jaziri ile kozlarını paylaşacak.

TEKLER ANA TABLO
ÇİFTLER ANA TABLO
MAÇ PROGRAMI