Otizm Cup'ta anlamlı buluşma

İstanbul Büyük Kulüp'te düzenlenen Otizm Cup Senyör Tenis Turnuvası kapsamında özel bir etkinlik gerçekleştirildi. Fenerbahçe'nin İspanyol futbolcusu Roberto Soldado, Türkiye'nin ilk ve tek lisanslı otizmli tenisçisi Burak Erdoğan ile gösteri maçı yaptı.

Böylesine anlamlı bir etkinlikte Burak Erdoğan ile bir araya geldiği için onur duyduğunu dile getiren Roberto Soldado, "Otizmli bireyler çok mücadele eden ve çok çalışan insanlar. Yanımızda da yıllarca çalışmış emek vermiş ve lisanslı seviyede tenis oynayabilecek duruma gelmiş bir arkadaşımız var. Onun bu çabası hem bizler hem de otizmli bireyler için çok büyük ilham kaynağı. Burada buluşma amacımız, otizm özelinde biraz daha farkındalık yaratabilir miyiz düşüncesiydi. Umarım bu konuda katkımız olmuştur. Hayatta hiçbir limit ve sınır yoktur. Çok çalışırsak her şeyi başarabiliriz" şeklinde konuştu.

Sporben Otizm Derneği Kurucusu ve Burak Erdoğan'ın antrenörü Bener Erkorur ise Fenerbahçe Kulübü'ne ve Roberto Soldado'ya teşekkürlerini iletirken, Burak ile çıktıkları yolculuğa değindi. Türkiye'de her 10 insandan 8'inin otizm hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığını söyleyen Erkorur, "Burak ile 2000 yılında tanıştık ve çalışmaya başladık. Bir hayal kurduk, yola çıktık, onu tenisle hayata adapte etmeyi amaçladık. Geldiğimiz günde ise bunu başardığımızı söyleyebilirim. Burak, Türkiye'nin ilk otizmli lisanslı tenisçisi. Otizmlileri temsil edip, ülkemizdeki 800 bin otizmli bireye yol gösteriyor" dedi.