Kerber galibiyetle tanıştı, Radwanska veda etti

TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası'nda kırmızı grupta Polonyalı AgnieszkaRadwanska'yı 2-0 yenen Alman Angelique Kerber, turnuvadaki ilk galibiyetini aldı.

 

TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası'nda kırmızı grupta Alman Angelique Kerber, Polonyalı Agnieszka Radwanska'yı 2-0 yenerek, ilk galibiyetini aldı.

 

Sinan Erdem Spor Salonu'nda yapılan turnuvanın üçüncü günündeki ikinci maçta Kerber, Radwanska'yı 6-2 ve 6-2'lik setlerle mağlup etti. Grupta yaptığı 3 maçı da kaybeden Radwanska, turnuvaya veda etti.

 

Karşılaşmaya rakibinin servisini kırarak başlayan Kerber, 4. oyun sonunda 3-1 öne geçti. Rakibi karşısında iyi bir oyun ortaya koyan Alman tenisçi, 7. oyunda bir kez daha servis kırdığı ilk seti 6-2 alarak, 1-0 öne geçti.

 

İkinci sete de hızlı başlayan Kerber, iki kez rakibinin servisini kırarak 5. oyun sonunda 4-1 ile üstünlüğü ele geçirdi. Radwanska, 7. oyunu alarak durumu 5-2'ye getirdi, ancak Angelique Kerber rahat bir oyun ortaya koyduğu maçta servis oyununu alarak, seti 6-2 ve 58 dakika süren maçı da 2-0 kazandı.

 


İlk maçında Serena Williams'a 2-0 yenilen Kerber, grupta ilk galibiyetini aldı. Radwanska ise 3. maçını da kaybederek, elendi.