İlk maçı kazanan Victoria Azarenka

İstanbul'un ev sahipliğini yaptığı TEB BNP Paribas WTA Championships 2013'ün açılış maçında Belaruslu raket Victoria Azarenka'yla İtalyan tenisçi Sara Errani karşı karşıya geldi.

 

Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleştirilen turnuvanın ilk maçı, Beyaz Grup'ta Belaruslu Victoria Azarenka ile İtalyan Sara Errani arasında oynanırken, dünya klasmanında 2. sırada bulunan Azarenka karşılaşmadan 7-6 ve 6-2'lik setlerle 2-0 galip ayrıldı.

 

Maça iyi başlayan Errani, ilk dört oyunda iki kez servis kırarak 3-1 öne geçti. Sonraki oyunu rakibine puan vermeden alan Azarenka, durumu 3-2 yaptı. Daha sonra Azarenka'nın yaptığı hataları iyi değerlendiren İtalyan tenisçi, üst üste iki oyun daha kazanarak 5-2 öne geçti.

 

Ancak mücadeleyi bırakmayan Azarenka, oldukça agresif bir oyun sergileyerek peş peşe üç oyun aldı ve skoru 5-5 eşitledi. 11. oyunda servis kıran Errani 6-5 öne geçerken, Belaruslu raket de 12. oyunu aynı şekilde aldı ve 6-6 olan set "tie-break"e gitti. "Tie-break"i 7-4 alan Victoria Azarenka, böylece ilk setten 7-6 üstün ayrıldı.

 

İkinci setin 3. oyununda servis kırarak 2-1 öne geçen Azarenka, giderek zorlanan rakibi karşısında etkili servisleriyle mücadeleye ağırlığını koymaya başladı ve 6. oyun sonunda 4-2 üstünlüğünü sürdürdü. Belaruslu raket, oyundan kopan rakibi karşısında son bölümde rahat bir oyun çıkardı ve seti 6-2 kazandı. Victoria Azarenka, 2 saat 14 dakika süren maçı 2-0 kazanarak, turnuvaya iyi bir başlangıç yaptı.