Akdeniz Oyunları'nda Marsel'den gümüş madalya

17. Akdeniz Oyunları tek erkekler tenis finalinde milli raket Marsel İlhan'ı 2-1 geriden gelerek 3-2 yenen Sloven Blaz Rola, altın madalya alırken, Milli sporcumuz Marsel İlhan gümüş madalya kazanan isim oldu.

 

Yeni Tesis Merkez Kort'ta oynanan tek erkekler final mücadelesinde milli raket Marsel İlhan ile Sloven Blaz Rola karşılaştı. Maçın ilk setinde 4-2 geriye düşen Marsel, skoru önce 4-4'e daha sonra da 6-5'e getirdi. Rola'nın durumu 6-6 yapmasıyla set tie-break'e gitti. Bu oyunda Sloven rakibine 8-6'lık üstünkük kuran Marsel, maçta 1-0 öne geçti.

 

İkinci setin ilk oyununu alan milli raket, sonraki setlerde rakibini durduramayınca set, Rola'nın 6-2 üstünlüğüyle kapandı ve durum 1-1'e geldi. Karşılaşmanın üçüncü setinde 3-1 geriye düşen Marsel, oyunu çevirerek, seti 6-3 kazandı. Çekişmeli geçen dördüncü sette ise iki raket de birbirine üstünlük sağlayamadı ve 6-6 biten set, tie-break'e gitti. Bu bölümü 7-4 alan Rola, seti önde tamamlayarak skoru 2-2 yaptı.

 

Final setini 6-2 önde tamamlayan Blaz Rola, 4 saat 4 dakika süren maçı da 3-2 kazanarak altın madalyaya uzanırken, Marsel İlhan gümüş madalyayı kazanan isim oldu.

 

Sporcumuzu bu başarısından ötürü tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.