Abu Dabi çıkarması

Uluslararası Tenis Federasyonu'nun takviminde yer alan Abu Dabi Gençler Şampiyonası'nda altı Türk raket mücadele ediyor. Erkeklerde iki, kızlarda da dört tenisçimiz turnuvada korta çıkıyor.

 

Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de düzenlenen Gençler Şampiyonası'nda tekler ana tabloda altı tenisçimiz yer alıyor. Tek kızlarda ilk gün korta çıkan Müge Topsel, Kazak Anet Aitalieva'yı 6-1, 6-2'yle geçerek Rus Anna Iakovleva'nın rakibi oldu. Ana tabloda bulunan diğer oyuncularımızdan Ege Tomey altı numaralı seribaşı Amelie Intert'le, Yağmur Akgül, iki numara Marina Albert'le ve üç numaralı seribaşı Naz Karagöz de Karina Gurgenyan'la oynayacak. 

 

Çift kızlarda da Naz Karagöz/Ege Tomey ve Yağmur Akgül/Müge Topsel, çeyrek finale adını yazdırdı. Çift erkeklerde de Mert Adanalı Egehan Sertkaya, bir numaralı seribaşı Albert/Madanchi'yi 7-6, 7-5'lik setlerle turnuva dışında bıraktı. 

 

Tek erkekler ana tablosunda da iki Türk oyuncu Egehan Sertkaya ve Mert Adanalı rakiplerine karşı tur arayacak. Egehan Sertkaya, birinci turda Kareem Allaf'la, Mert Adanalı da Mostafa Mohamed Hatem'le karşılaşacak.