Ayda Uluç yılın spor yöneticisi

Boğaziçi Üniversitesi Spor Kurulu tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri sonuçlandı. Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç, yılın spor yöneticisi ödülünü aldı. Milli raket Marsel İlhan da tenise katkılarından dolayı özel bir ödül aldı.

 

Türk tenisinin başarılı patronu Ayda Uluç, Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri'nde birbirinden zorlu rakipleri geride bırakarak ödüle layık görüldü. Hasan Üstünberk, İbrahim Yazıcı, Ömer Faruk Ergin ve Violet Duca'nın arasından birinci seçilen Ayda Uluç, özellikle WTA Championships organizasyonundaki başarısıyla 2011'in en dikkat çeken spor yöneticisi olmuştu.

 

Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ödül töreninde kısa bir konuşma yapan TTF Başkanı Ayda Uluç, "Boğaziçi Üniversitesi'ne ve oy veren türm spor severlere teşekkür ederim. Bizler için yoğun bir yıl oldu, WTA Championships başta olmak üzere bir çok organizasyona imza attık.Turnuvayı en iyi şekilde düzenlememizde pay sahibi olan TTF Asbaşkanı Cengiz Durmuş, TTF Yönetim Kurulu Üyesi Osman Tural ve emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. 2011'i alnızımın akıyla sonlandırdığımız için çok mutluyuz. Bir takım olarak çalıştık ve ülkemizi en iyi şekilde dünyaya tanıttık" dedi.

 

Ödül töreninde ayrıca Türkiye'nin erkek tenisinde bir numarası Marsel İlhan da Türk sporuna yaptığı katkılardan ötürü ödül aldı. Milli tenisçimiz İlhan, 2011 yılında büyük başarılara imza atmış ve Türk sporunun gelişimine katkıda bulunmuş olan sporcu ve takımlara verilen 'Sportmanship Brotherhood Ödülü'nü kazandı.