Ağrı'da tenis aşkı

Türkiye Tenis Federasyonu'nun desteğiyle Ağrı Tenis Kulübü tarafından yürütülen 'Gecekondudan Tenis Kortuna' adlı proje kapsamında, maddi durumu iyi olmayan 185 yoksul çocuk, tenisle tanıştı. 2009 yılında kurulan Ağrı Tenis Kulübü, Vali Lütfi Yiğenoğlu Stadyumu'nda kurulan 3 tenis kortunda, yoksul çocukları tenisle buluşturdu. 

\n

 

\n

Ağrı Tenis Kulübü Başkanı Kasım Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 185 çocuğa tenis kursu vererek turnuvaya hazırladıklarını belirterek, şunları kaydetti: ''Çocukların tenis kursunu tamamlamasıyla bu sporun Ağrı'da şaha kalkacağına inanıyorum. 185 çocuğun tenis malzemelerini, federasyonumuzun katkılarıyla kulüp olarak temin ettik. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla büyük bir özveri içinde çalışıyoruz. Bize destek olan başta Ağrı Valisi Ali Yerlikaya olmak üzere Türkiye Tenis Federasyonu ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ediyorum.

\n

 

\n

'Tenis antrenörü Fırat Balkis ise çocukların tenisi öğrenmeye çok hevesli olduğunu ifade ederek, yapılacak turnuvalarda çocukların dereceye gireceklerinden umutlu olduklarını söyledi. Ağrı'da gecekonduda ailesiyle yaşayan 11 yaşındaki Hakan Anak da Ağrı Tenis Kulübü sayesinde, tenisle tanışan çocuklardan biri. Ağrı Tenis Kulübünün vermiş olduğu malzeme ve giysilerle şehir stadyumundaki kortlarda kursa katılan Anak'ın en büyük hayali, teniste başarılı olup, ailesini yoksulluktan kurtarmak.

\n

 

\n

İnşaatta çalışarak günlük yaklaşık 20 liralık gelirle ailesinin geçimini sağlamaya çalışan baba Fehmi Anak, oğlunun tenisi çok sevdiğini belirtti. Oğlunun bu sporu daha önce televizyondan takip ederek büyük bir ilgiyle izlediğini vurgulayan Anak, şöyle konuştu: ''Kulübün talebi üzerine oğlumu çok sevdiği tenis kursuna kaydettirdim. Burada bütün ihtiyacını karşıladılar. Kulübün verdiği ayakkabıları okula giderken bile giymiyor. Aylar önce aldığım ayakkabı yırtılmasına rağmen, kulübün verdiği o ayakkabıları giymiyor. Yırtık ayakkabısını tamir ederek yeniden giyiyor.''

\n

 

\n

AA, haberi Türkiye Tenis Federasyonu için hazırlamıştır. 

\n\nhttp://www.diyadinnet.com/habervideo-izle-9301-gecekondudan-tenis-kortuna\n