Zeynep Sönmez Antalya’da Yola Devam Ediyor

26-31 Mart tarihleri arasında Megasaray Tenis Akademi kortlarında gerçekleşecek WTA 125 kategorisindeki Megasaray Hotels Open’da milli tenisçimiz Zeynep Sönmez adını ikinci tura yazdırdı.

Antalya Belek’te bulunan Megasaray Tenis Akademi’nin kortlarında gerçekleşen Antalya’nın ilk WTA turnuvası Megasaray Hotels Open’da Zeynep ilk tur sınavını iki WTA şampiyonluğu bulunan dünya eski 39 numarası Fransız tenisçi Fiona Ferro karşısında verdi. Turnuvanın 8 numaralı seri başı Ferro’yu 2 saat 18 dakika süren mücadele sonunda 6-1, 6-7(8), 6-2 ile mağlup eden Sönmez ikinci tura yükseldi. Zeynep ikinci turda 152 numarayla kariyerindeki en iyi sıralamasında bulunan Alman raket Ella Seidel ile eşleşti. 19 yaşındaki Seidel ile Sönmez’in karşılaşması 28 Mart Perşembe 11.00’de başlayacak organizasyonda ikinci maç olacak.

Maç sonrası değerlendirmelerde bulunan Zeynep Sönmez kurayı çektiğinden itibaren zorlu bir maç olacağını bildiğini takımıyla iyi hazırlanmaya çalıştıklarını söyledi. Sönmez sözlerine şu şekilde devam etti: “Rakibimin maçlarını izledik. Ona göre bir taktik geliştirmeye çalıştık. Maçın her etabında bunu uygulayamasam da genele baktığımda kurduğumuz taktiği iyi uyguladığımı düşünüyorum. Elimden gelenin en iyisini yaptım. Duygusal olarak da inişli çıkışlı bir maçtı. Kazanmış olarak bitirebildiğim için çok mutluyum. İlk hedefim şu an germeyi yapıp vücudumu yenilemek sonra yarınki rakibimle ilgili birkaç maç izlerim ve yarınki maça en iyi şekilde çıkmaya çalışırım” dedi.

Turnuvanın 8-13 Nisan’da Portekiz’de düzenlenecek Kadın Milli Takımlar organizasyonu Billie Jean King Cup öncesi iyi bir hazırlık olduğunu söyleyen Zeynep, “Türkiye’de Billie Jean King Cup öncesi böyle bir turnuva oynamamız çok iyi oldu. Birkaç eksik olsa da hepimiz buradaydık. Billie Jean King Cup antrenörümüz de maçlarımızı izlemeye geldi. Takım olarak hepimizin iyi gittiğini formda olduğunu düşünüyorum. Umarım iyi bir Billie Jean King Cup haftası geçiririz” diye konuştu.