Rekor Katılımlı Avrupa Senyör Kulüp Şampiyonası'nda Türkiye En Başarılı Ülke Oldu

Geçtiğimiz iki hafta boyunca, 105 kulübü temsil eden 500'den fazla oyuncu Antalya Megasaray Tenis Akademi'de düzenlenen Avrupa Senyör Kulüp Şampiyonası'na katıldı.  Ev sahibi olarak Türkiye kulüpleri tüm yarıştığı yıllar kapsamında en iyi derecelerini elde etti. Türkiye dört Avrupa şampiyonluğu, beş Avrupa ikinciliği, dört Avrupa üçüncülüğü kazanırken İtalya dört şampiyonluk elde etti, Büyük Britanya ise üç şampiyonlukla üçüncü sırada yer aldı. Kadınlar 55 yaşta ilk kez Türkiye'den bir takım Zekeriyaköy Spor Kulübü ile şampiyonluk kupasını kaldırdı. 

1983 yılında başlatılan yarışmanın formatı, kadınlar arasında "üç maçın en iyisi" (iki tekler ve bir çiftler maçı) ve erkeklerde "beş maçın en iyisi" (üç tekler ve iki çiftler - 70'lerin üstü kategorisi hariç) şeklindedir.  Son yıllarda giderek daha da güçlenen ve toplamda 16 ülkeden gelen takımların 30 Ekim-11 Kasım tarihleri arasında yarıştığı bu prestijli organizasyon bu sene rekor bir katılımla büyük heyecana sahne oldu.

Avrupa Senyör Kulüp Şampiyonası'nda 30-50 yaş kategorilerinde kupalar 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen karşılaşmalar sonucu sahiplerini buldu.

Dereceye giren kadın takımlarımız:

W30 şampiyonu ATİK
W50 şampiyonu Zekeriyaköy Spor Kulübü
W30 ikincisi Sealra Tenis Club 1
W30 üçüncüsü Sealra Tenis Club 2

Dereceye giren erkek takımlarımız:

M50 şampiyonu Aydınlar Tenis Spor Kulübü
M30 ikincisi ATİK
M35 ikincisi Karayolları Tenis Kulübü
M40 ikincisi Mete Tenis Kulübü
M40 üçüncüsü Pamukkale Tenis Kulübü

Avrupa Senyör Kulüp Şampiyonası'nda 55-70 yaş kategorilerinde kupalar 6-11 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen karşılaşmalar sonucu sahiplerini buldu.

Dereceye giren erkek takımlarımız:

M70 ikincisi Levent Tenis Kulübü
M70 üçüncüsü Kültürpark Tenis Kulübü
M60 üçüncüsü Optimum Matrix Sailing

Dereceye giren kadın takımlarımız:

W55 şampiyonu Zekeriyaköy Spor Kulübü

Tüm sonuçlara ulaşmak için tıklayın.