TTF Ankara Tenis Eğitim Merkezi’nin Tanıtım Toplantısı Gerçekleşti

Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) tarafından, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın desteğiyle hayata geçirilen 'TTF Ankara Tenis Eğitim Merkezi'nin büyük açılışı öncesinde basın tanıtım toplantısı gerçekleşti. Açılış için gün sayan TTF Ankara Tenis Eğitim Merkezi, Cumhuriyetin 100. Yılı kapsamında Cumhuriyet Kupası T-400 Master Tenis Turnuvası'na 26 Ekim-5 Kasım tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. Tesisin tanıtım toplantısına TTF Başkanı Cengiz Durmuş, TTF Başkan Vekili Ayda Uluç, TTF Başkan Vekili Bülent Necimoğlu, TTF Yönetim Kurulu Üyeleri Gürsel Tuna, İbrahim Okumuş, Adem Kaya, Fatih Can, Murat Altun, Ali Ercan Atmaca, Mehdi Kasapoğlu, TTF Genel Sekreteri Serhat Altınel, TTF Genel Sekreter Yardımcıları Dilara Holoğlu ve Göksu Gülpınar’ın katılım sağladı

Türkiye Tenis Federasyonu Ankara Tenis Eğitim Merkezi tanıtım toplantısında konuşan TTF Başkanı Cengiz Durmuş, “Bugün tenisin kaderinin değiştiği gün” dedi.

“Dünyanın en iyisi olabilmek için yarışıyoruz”

Cumhuriyetin 100'üncü yılına özel Türkiye'nin her ilinde her ilçesinde turnuvalar yaptıklarını söyleyen Başkan Durmuş, "Federasyon olarak spor anlamında, tenis anlamında üzerimize düşen sorumlulukları en iyi şekilde yaparak, dünyanın en iyisi olabilmek için yarışıyoruz. Dünya ile yarışırken, kendi ülkemizde bu yarışa eşlik edebilecek, bu yarışta söz sahibi olabilecek en önemli unsur sporcudur. Tenisin tabana yayılmasıyla birlikte şu anda Türkiye'nin her noktasında her mahallesinde tenis oynanabilir hale geldi. Bu yaklaşımla yıllarca bu hedeflerde olmaya çalışan bir yapıyla aslında bir ilki başardık" dedi. 

"Bugün Tenisin Kaderinin Değiştiği Gün"


Ankara’nın merkezinde uluslararası standartlara sahip bir merkeze sahip olunduğunu ifade eden Durmuş, Bugün tenisin kaderinin değiştiği gün. Şu anda uluslararası standartlara sahip, hem toprak hem sert kortları olan 3 bin 500 kişilik merkez kortu olan bir tesisimiz var. Bu tesisler dünyanın en büyük turnuvalarını yapabilir. Aynı hafta içerisinde 2 farklı zeminde 2 farklı turnuvayı gerçekleştirebileceğimiz büyüklükte. Akıllı kortlar diye bildiğimiz alanlar yarattık. Türkiye'nin yetenekli çocuklarının 'nerede antrenman yapacağım’ ‘acaba hocam bulabilir miyim', 'kalacak, antrenman yapabilecek düzenli bir tenis yaşamım olabilir mi' sorularının sorulamayacağı bir tesise sahibiz. Burası Türkiye’nin en büyük merkezi. Öyle bir alan yaratıyoruz ki, burası tenisin üssü olacak. Buradaki yetenekli çocuklarımız ulusal ve uluslararası turnuva oynayarak dünyaya hazırlık yapacak ve turlardan dönen çocukların yaşayabilecekleri bir merkez olacak. Tesisimizde, Grand Slam'lerde ve olimpiyatlarda söz sahibi olacak çocukların yetişeceği bir ortam olacak" ifadelerini kullandı. Açıklamalarının ardından Başkan Durmuş, basın mensuplarına inşa süreci devam eden tesisi gezdirdi.