İstanbul Challenger TED Open’da Üçüncü Gün

İstanbul Challenger TED Open üçüncü günde 4 tekler 4 de çiftler mücadelesine sahne oldu. Teklerde 2. tur karşılaşmaları oynanırken, çitlerde ise ilk tur heyecanı yaşandı.

Turnuvada 5 numaralı seri başı olarak korta çıkan Jason Jung elemelerden gelen Fransız raket Tristan Lamasine’i 6-0, 6-3 ile rahat geçerek adını çeyrek finale yazdırdı.İki Fransız’ı karşı karşıya getiren mücadelede vatandaşı Maxime Janvier’i 6-2, 7-5 ile geçen Benjamin Bonzi çeyrek finalde Jason Jung’un rakibi olacak.

Elemelerden gelen Borna Gojo 2 saat 37 dakikalık mücadelenin ardından Jay Clarke’yi 6-7, 7-5, 6-2 ile geçerek son sekiz arasında yerini aldı. İlk turda Marsel İlhan’ı eleyen Sebastian Ofner ise Altuğ Çelikbilek ile zorlu mücadelesinin ardından çeyrek finale yükselen isim oldu. Altuğ karşısında ilk seti 4-6 yitiren Ofner, ikinci seti 7-5, karar setini ise 6-3 kazanarak turladı. Avusturyalı raketin bir sonraki rakibi Hırvat Borna Gojo olacak.

Ergi Kırkın-Koray Kırcı ikilisi Ariel Behar-Gonzalo Escobar çiftine 6-1, 7-6’lık skorla, Sarp Ağabigün-Altuğ Çelikbilek ikilisi Teymuraz Gabashvili- Maxime Janvier çiftine 5-7, 7-5, 10-6 ile, Cengiz Aksu-Aldin Setkic ikilisi Sadio Doumbia-Fabien Reboul çiftine 6-4’lük iki sette yenilerek turnuvaya veda etti.

İlk turu başarıyla geçen milli tenisçimiz Cem İlkel yarın (22 Ekim) dünya 129 numarası, 7 numaralı seri başı Ilya Ivashka ile çeyrek finale yükselmek için mücadele edecek.

22 Ekim Maç Programı

21 Ekim Maç Sonuçları Tekler

21 Ekim Maç Sonuçları Çiftler