TTF'ye dev sponsor: Club Mega Saray

Türkiye Tenis Federasyonu, dünya çapında beş farklı ülkede 10 bin çalışanıyla 1 milyar dolar ciroya sahip Şahinler Holding ile çok yönlü iş birliği anlaşması imzaladı. Grand Hyatt İstanbul'da düzenlenen imza törenine Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, Club Mega Saray Genel Müdürü Okan Küçükmustafa, milli tenisçiler Başak Eraydın, Cem İlkel, Yankı Erel ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Göreve geldikleri günden beri federasyonun başlıca hedeflerini; tenisi sokaklara taşımak, tabana yaymak, tenisin zengin sporu olduğu algısını ortadan kaldırmak olarak belirlediklerini söyleyen TTF Başkanı Cengiz Durmuş, "Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, kulüplerimiz, sponsorlarımız ile iş birliği sayesinde lisanslı sporcu sayımızı rekor seviyeye çıkardık. Şahinler Holding bünyesindeki Club Mega Saray gibi tenis merkezleri sporcularımız için oldukça önemli. Yeni inşa edilen kortlarla birlikte 43 korta ulaşacak Club Mega Saray tesisleri, Türk tenisinin gelişiminde büyük rol oynayacaktır" dedi.

Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin ise Türkiye Tenis Federasyonu ile yapılan çok yönlü iş birliği sayesinde Club Mega Saray tesislerinin ulusal ve uluslararası birçok turnuvaya ev sahipliği yapacağını söyledi. Şahinler Holding olarak milli tenisçilere ve hakemlere sponsor olduklarını belirten Şahin, "Gençlerimizi spora, özellikle de tenise teşvik etmek için üzerimize düşeni yapacağız. Toplam 50 milyon dolarlık bu yatırım, yalnızca ticari bir yatırım değil, aynı zamanda Türkiye'nin gelecekte dünya çapında tanınan daha çok tenisçiler yetiştirmesi için oldukça değerli bir adımdır" şekilde konuştu.

Club Mega Saray tesislerinin sporcular için her türlü donanıma sahip olduğunu söyleyen Başak Eraydın, "Club Mega Saray'ın sunduğu imkanlar biz sporcular için büyük şans. Bu yatırımı Türk tenisi için çok değerli buluyorum" dedi. Cem İlkel, "Türk tenisine yaptığı değerli katkılardan ötürü Şahinler Holding'e teşekkür ediyorum. Megasaray Tennis Academy'nin alınacak büyük başarılara ev sahipliği yapacağına inanıyorum" derken Yankı Erel ise "Federasyonumuzun destekleri sayesinde bu noktalara geldim. Umuyorum Club Mega Saray ile yapılan anlaşma yeni başarıların başlangıcı olacaktır" sözlerini sarf etti.

Antalya Belek'teki Club Mega Saray tesislerinde kurulacak Megasaray Tennis Academy hakkında bilgiler veren Okan Küçükmustafa, "Megasaray Tennis Academy bünyesinde yapılan 21 yeni tenis kortu ile kort sayımızı 43'e çıkardık. Akademi, üst düzey turnuvalarda başarılar kazanacak Türk tenisçilerin yetişmesine katkı sağlayacaktır" ifadelerini kullandı.