Şanlıurfa'ya "Tenis Dünyası"

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Tenis Dünyası Tesisleri görkemli bir törenle hizmete girdi. Maşuk TOKİ Yolu üzerinde 16.615 metrekare alan üzerine kurulan tesislerin açılış törenine Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ve Başkan Vekili Gökhan Dönmez de katıldı.

1 merkez kort, 3 açık kort, iki kapalı kortun yanı sıra fitness salonları ve oyun alanlarınının bulunduğu Tenis Dünyası’nın açılış kurdelesini Şanlıurfa Valisi Abdurrahman Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim Alp birlikte kesti.

Açılışta konuşan Şanlıurfa Valisi Abdurrahman Erin tesisin inşa edilmesinde en büyük payın Şanlıurfa Belediye Başkanı Nihat Çiftçi olduğunu söyledi.  Erin, “Şanlıurfa, Türkiye’deki her ilden daha fazla bu tesisleri hak ediyor. Çünkü burası gençlerin şehridir, çocukların şehridir” dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Tenis Dünyası’nın bölgede bir ilk olduğunu kaydederek, “İlimizde gençlerin istedikleri sporları yapabilmesi için çalışıyoruz. Tenis Dünyası’nı yaşam ve eğitim merkezi olarak görüyoruz. 122 gencimize beş tenis hocası nezaretinde tenis eğitimi vermeye başladık. Kalkınma yerelden başlar, kültür yerelden başlar, spor yerelden başlar” diye konuştu.

Türk tenisi adına muhteşem bir gün yaşadıklarını dile getirerek sözlerine başlayan TTF Başkanı Cengiz Durmuş tesisin Şanlıurfa ve Türk gençliği için çok önemli bir hizmet olduğunu söyledi. Durmuş, “Yakın gelecekte burada spor yapan gençlerin enerjisi tüm toplumu etkileyecek. Bu kortlardan nice şampiyonlar yetişeceğine inanıyorum” diye konuştu. Durmuş, Göbeklitepe Yılı ilan edilen 2019’da Şanlıurfa’da ulusal ve uluslararası turnuvalar düzenleyeceklerini söyledi.

Açılış töreninin ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Başkanı Cengiz Durmuş, milli tenisçiler Berfu Cengiz ve Cengiz Aksu ile gösteri maçı yaptı.