TTF Başkanı Durmuş Şanlıurfa Tenis Dünyası'nı gezdi

Şanlıurfa Tenis Dünyası projesinin çalışmalarını yerinde görmek üzere Şanlıurfa'ya giden Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) Başkanı Cengiz Durmuş, tesisi gezerek incelemelerde bulundu. Şanlıurfa Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile birlikte tesisleri gezen Başkan Durmuş, Şanlıurfa Tenis Dünyası'nın Türkiye'de örnek gösterilecek bir proje olduğunu söyledi.

DURMUŞ: TÜRKİYE'DE BÖYLE BİR TESİS YOK
Tesis hakkında bir değerlendirme yapan TTF Başkanı Cengiz Durmuş, "Şanlıurfa'da Nihat Çiftçi Başkan'ın böyle bir projesi olduğunu biliyordum. Gelip gördüğüm zaman şunu açık yüreklilikle söyleyeyim ki; bırakın Güneydoğu'yu Türkiye'de böylesine komple bir tesis yok. Muhteşem güzellikte bir tesis ortaya çıkmış. Buradan gelecekte Türkiye şampiyonları, uluslararası arenada Türkiye'yi temsil edebilecek sporcular çıkacaktır. Sosyal tesis bakımından da burada aileler rahatlıkla gelip zaman geçirebilecekler. Her türlü detay düşünülmüş. Başkan Nihat Çiftçi'yi ve ekibini tebrik ederim. Şanlıurfa'da gelecek görüyorum" dedi.

ÇİFTÇİ: ŞANLIURFA'YI SPOR ŞEHRİ YAPACAĞIZ
TTF Başkanı Durmuş'a ziyareti için teşekkür eden Şanlıurfa Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise amaçlarının Şanlıurfa'yı spor şehri yapmak olduğunu söyledi. Nüfus bakımından Türkiye'nin en genç şehri Şanlıurfa’da gençlere yatırım yapmayı sürdüreceklerini sözlerine ekleyen Çiftçi, "Başkanımızı Urfa'da ağırlıyoruz. Tesisimizi ziyaret ettik. Son zamanlarda tenis anlamında en güzel çalışmayı Şanlıurfa'ya kazandırıyoruz. İnşaat son aşamasına gelmiş durumda. Arkadaşlar hızlı bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Spor şehri olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Gençlerimize inanıyor ve onlara güveniyoruz" diye konuştu.

Cengiz Durmuş ve Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Tenis Dünyası'ndaki temaslarının ardından kortta tenis oynarken, akabinde sporcularla bir araya geldi.