Eraydın son dörtte

Başak Eraydın, İtalya'nın Sardinya Adası'nda düzenlenen toplam 25 bin dolar ödüllü ITF toprak kort turnuvasında yarı finale yükselmeyi başardı.

5 numaralı seribaşı olarak boy gösterdiği organizasyonda sırasıyla İtalyan ve Ukraynalı rakiplerini eleyen Eraydın, son sınavını Fransız Fiona Ferro önünde verdi.

Açılış setini yitirdikten sonra ikinci sette 3-1 geriye düşen Başak, bu noktada vites arttırdı. Üst üste beş oyun kazanıp seti hanesine yazdıran Eraydın, final setinde Ferro'ya şans tanımadı.

2 saat 11 dakika süren mücadeleden 1-6, 6-3, 6-3'le üstün ayrılan 23 yaşındaki milli tenisçi, yarı finalde Slovak Michaela Honcova ile buluşacak.

ERGİ ÜÇ SETTE MAĞLUP
Aynı adresteki erkekler Futures 25K turnuvasında raket sallayan Ergi Kırkın ise Bolivyalı rakibi Hugo Dellien'e yenilerek çeyrek finalde elenmekten kurtulamadı.

Bir önceki turda dünya eski 40 numarası Hollandalı Thiemo de Bakker'i geçen Kırkın, 4 numaralı seribaşı Dellien karşısında maça iyi başlasa da devamını getiremedi.

Korttan 1-6, 6-3, 6-3 mağlup ayrılan 19 yaşındaki Ergi, profesyonel kariyerinin şu ana kadarki en önemli başarısını elde ettiği turnuvayı son sekizde tamamladı.