İpek de tarihe geçti

TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta teklerin ardından çiftler kupası da Türk bir raketin ellerinde yükseldi. Tekler finalinde Danka Kovinic’i devirerek Türkiye tenis tarihinin ilk WTA tekler şampiyonu olarak kayıtlara geçen Çağla Büyükakçay’dan sonra bu seviyedeki ilk çiftler şampiyonu da İpek Soylu oldu.

Rumen Andreea Mitu ile ortaklık kuran Soylu, final maçındaki rakiplerinden Kovinic’in tekler finali sonrası yaşadığı sakatlık nedeniyle çiftler finaline çıkamaması neticesinde hükmen galibiyete uzandı. Böylece İpek Soylu/Andreea Mitu çifti İstanbul’da büyük ödülü kucaklarken, Danka Kovinic/Xenia Knoll ikinciliği elde etti.

Çiftlerde dereceye giren ekiplere ödüllerini Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, TEB CEO’su Ümit Leblebici, Garanti Koza Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Binark ve Koza World of Sports Başdanışmanı Paul McNamee sundu.

"İYİ BİR UYUMUMUZ VAR"
Toplam 12300 Amerikan Doları'nı paylaşan ve 280 puan kazanan şampiyon ikili Soylu ve Mitu, kupalarıyla birlikte basının karşısına geçti. "Bu, istediğimiz şekilde bir son değildi, fakat kazanmak elbette mutluluk verici" diyen Soylu ve Mitu, iyi bir uyum yakaladıklarını ve gelecekte de iş birliği yapmayı planladıklarını belirtti.