Antrenör Temel Eğitim Bütünleme Başvuruları

Antrenör temel eğitim sınavınlarından başarısız olarak bütünlemeye kalan adaylar Antrenör Eğitim Yönetmeliğinin 14.madde, 1. Fıkra, (b) bendine göre; ‘Adaylar, temel eğitim sınavında başarısız oldukları modüllerden, ilk kayıt tarihinden itibaren iki yıl içerisinde yapılacak sınavlara tekrar girebilir. Bu sürede de başarısız olan adayların temel eğitim ile ilişiği kesilir.'  maddesine istinaden başarısız oldukları modül/modüllerden bütünleme hakları devam etmektedir.

Antrenör temel eğitim sınavlarından başarısız olan adaylar için 10-21 Haziran 2021 tarihleri arasında saat 16:00' a kadar e-Devlet Kapısı-Gençlik ve Spor Bakanlığı-Spor Bilgi Sistemi üzerinden antrenör temel eğitim bütünleme başvuruları alınacaktır. Anadolu Üniversitesi sınav kayıt sistemine daha önce sınav kaydını yapmadığı için sınava katılamayan adaylar da bütünleme başvuruları yapabileceklerdir. Başvurularını yapan adayların belirtmiş oldukları e-posta adresine referans numarası iletilecektir. Antrenör temel eğitim bütünleme sınav ücreti 10-21 Haziran 2021 tarihleri arasından saat 16:00' a kadar Ziraat Bankası/Kurumsal Ödemeler/Gençlik ve Spor Bakanlığı Kursiyer ödemeleri ekranından gerçekleştirilecektir.

Antrenör temel eğitim sınavı ve bütünlemeye kalan adayların sınavları 22 Ağustos  2021 tarihinde Anadolu Üniversite tarafından gerçekleştirilecektir. Gerek sınava katılacak adaylar gerek görevlilerin sağlığı açısından Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi tarafından alınacak karar ile birlikte temel eğitim sınavının yüz yüze veya çevrimiçi (online) yapılacağı konusunda açıklama ilerleyen tarihlerde yapılacaktır.

Antrenör temel eğitim sınavına katılacak adaylara başarılar dileriz.