Yeni Antrenör Eğitim Sistemi Duyurusu

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, 14.12.2019 tarihinde değişen Antrenör Eğitim Yönetmeliğine uygun olarak düzenlenen Yeni Antrenör Eğitim Sistemi'ni duyurdu. Temel Eğitim ve uygulama eğitimi olmak üzere iki aşamadan oluşan Antrenör Eğitiminin temel eğitim süreci başlamış bulunmaktadır.


Temel Eğitim uzaktan eğitim modeli T.C. Spor Bakanlığı ile Anadolu Üniversitesi arasında imzalanan protokol kapsamında Açıköğretim Fakültesi bünyesinde yürütülecektir. Temel Eğitimi ve Sınavı 90 gün olarak planlanmış olup 10 gün başvuru, 2 ay 10 gün eğitim, 10 gün sınav ve değerlendirme süreci olarak belirlenmiştir. Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenlerin ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanların Temel Eğitim başvuruları 26 Ağustos-06 Eylül 2020 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.

Temel Eğitimde başarılı olan adaylar ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılacak olup uygulama eğitimi ve sınavında başarılı olmaları halinde antrenör belgelerini alabileceklerdir.

Yeni Antrenör Eğitim Sistemi bilgileri