Türkiye Tenis Federasyonu Ikort ve Üye Girişi

Tenis Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

2 Temmuz 2016

A- A A+

Sevgili tenisseverler,

Hep birlikte ülke olarak üzüntülü günler geçirmekteyiz. Bu zor dönemde birbirimize daha da kenetlenerek birlik ve beraberlik içinde hayatımızı devam ettirmenin bilincinde organizasyonlarımızı sürdürmekteyiz. Bildiğiniz üzere yurdumuzun birçok bölgesinde Türk tenisine katkıda bulunması amacı ile Uluslararası Tenis Federasyonu ve Avrupa Tenis Birliği (ITF ve Tennis Europe) faaliyet programında yer alan organizasyon ve turnuvalar düzenlemekteyiz.

Ne yazık ki bu organizasyonlardan birisi olan ve uzun yıllardır başarı ile Ankara Tenis Kulübü'nün ev sahipliğinde düzenlenen 4-10 Temmuz 2016 tarihleri arasındaki, 14 Yaş Hitit Cup Turnuvası, ülkemizin içinde bulunduğu terör saldırıları göz önünde bulundurularak, Avrupa Tenis Birliği (Tennis Europe) tarafından tüm ikna çabalarımıza rağmen ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Alınan bu talihsiz karardan duyduğumuz üzüntüye rağmen sürecin acilen normalleşmesi için gerekli kişisel ve diplomatik girişimleri başlattığımızın bilinmesini ister, tenis dolu günler dileriz.

Saygılarımızla,

Türkiye Tenis Federasyonu