Türkiye Tenis Federasyonu Ikort ve Üye Girişi

Kuralar Çekildi

25 Temmuz 2010

A- A A+

Bu yıl 6’ıncı düzenlenen İstanbul Cup’ta 26 Temmuz Pazartesi günü başlayacak ana tablonun kuraları belli oldu. 

Türkiye’nin 1, WTA sıralamasının ise 187 numarasında bulunan milli tenisçi Çağla Büyükakçay, ilk turda Büyük Britanya’dan Elena Baltacha ile eşleşti. WTA klasmanında bu sezon büyük bir atılım gerçekleştiren Baltacha, 57 numaraya kadar yükseldi. 80’li yılların ünlü Dinamo Kiev’li futbolcusu Sergie Baltacha’nın kızı olan Elena Baltacha, 2010’da profesyonel turda 45 maçta 32 galibiyet elde ederken, Avustralya Açık’ta 3. tur oynama başarısı göstermişti.
Geçen sezon turnuvada ikinci tur gören Pemra Özgen ise, bu kez açılışı 6 numaralı seribaşı Alman Andrea Petkovic ile yapacak. İki tenisçi, çiftlerde de partnerleriyle birlikte bir kez daha karşı karşıya gelecekler.
Teklerdeki wild-card sahibi üçüncü Türk tenisçisi olan 16 yaşındaki Başak Eraydın ise, Avustralyalı Anastasia Rodionova ile karşı karşıya gelecek. Son dört yılda WTA klasmanını sürekli ilk 100 içinde tamamlayan Rus asıllı Rodionova, kariyerinde en yüksek 63 numarayı gördü. 

ÇİFTLERDE TEKRAR ZAMANI
Turnuvanın çiftler ana tablosu, bir rövanş eşleşmesine sahne oldu. Geçen yıl Shvedova ile birlikte yarı final gören Türk tenisçi İpek Şenoğlu, wild-card ile ana tabloya giren Çağla Büyükakçay/Pemra Özgen ile karşı karşıya gelecek. Şenoğlu, Shvedova ile mağlup ettiği Özgen/Büyükakçay’a karşı bu kez de Alman Andrea Petkovic ile birlikte raket sallayacak.
Çiftlerde Derya Turhan da Hülya Velieva ile birlikte yine wild-card ile ana tablo oynayacak. Turhan/Velieva ikilisi, Fransız Sophie Lefevre ve Çek Klara Zakopalova önünde terleyecek. 

ENKA Arena’da 26 Temmuz’da ana tablo maçlarıyla start alacak turnuva, 1 Ağustos’taki tekler finali ile sonuçlanacak.
 
TURNUVA İLE İLGİLİ TÜM AYRINTILAR ORGANİZASYONUN RESMİ SİTESİ www.istanbulcup2010.com ADRESİNDE...