Türkiye Tenis Federasyonu Ikort ve Üye Girişi

Elemede üç Türk kortta

24 Temmuz 2010

A- A A+

İstanbul Cup’ta seyircilerin ücretsiz izleyebileceği eleme maçlarının ilk gününde program açıklandı. Buna göre 24 Temmuz Cumartesi sabah 10.00′da başlayacak olan turnuvada Türkiye’yi temsil eden üç isim korta çıkacak.

İlk olarak Derya Turhan, Fransız Severine Beltrame ile mücadele verecek. 30 yaşındaki Fransız tenisçi, dünya sıralamasında 182 numarada bulunuyor. 2006′da çeyrek final oynadığı Wimbledon ile adını duyuran Beltrame, daha sonra pek başarılı sonuçlar alamamıştı.


Derya Turhan’ın ardından Melis Sezer, Anastasiya Vasylyeva ile karşılaşacak. Ukraynalı tenisçi, bu yıl ilk WTA mücadelesine önceki hafta Palermo’da girmiş, ancak ilk turda elenmekten kurtulamamıştı. Sezer’den 17 ay büyük olan 18 yaşındaki Vasylyeva, WTA sıralamasında 333 numarada bulunuyor.

Melis Sezer, geçen yıl ilk kez oynadığı İstanbul Cup elemesinde, Ekaterina Dzehalevich’e kaybetmişti.

Melis’in ardından Dzehalevich ve Karatantcheva mücadelesi oynanırken, saat 15:30′da Fransız Irene Pavlovic ile Seda Arantekin karşı karşıya gelecek.

İstanbul Cup elemerinin ilk gününde daha önce dünya sıralamasında ilk 50′de yer almış Julia Schruff, Eleni Daniilidou, Marta Domachowska, Anna Chakvetadze, Anne Kremer gibi oyuncular da korta çıkacak.

İstanbul Cup'la ilgili tüm bilgileri www.istanbulcup2010.com adresinden ulaşabilirsiniz.