Türkiye Tenis Federasyonu Ikort ve Üye Girişi

Durukan durdurulmuyor

16 Ağustos 2010

A- A A+
Türk tenisinin genç yeteneklerinden Durukan Durmuş, İzmir Kültürpark Tenis Kulübü’ndeki 16 Yaş Türkiye Şampiyonası’nda ilk sırayı alırken kariyerine bir kupa daha ekledi. Genç tenisçi kazandığı bu birincilikle üst üste dört yıl kendi yaş grubunda katıldığı tüm Türkiye şampiyonalarında zirveye çıkmayı başardı. Durukan Durmuş finalde 6-1, 6-2’lik setlerle yendiği Fatih Taha Erün’le çiftler şampiyonluğuna da ulaştı. Başarılı oyuncuya şampiyonluk kupasını Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç verdi.
 
Tenise daha fazla zaman ayırmak için normal liseyi bırakan ve Ankara’daki Fatoş Abla Koleji Akşam Lisesi’nde okumaya başlayan Durmuş başarısında en önemli payın antrenörü Onur Binay olduğunu söyledi. Günün ortalama beş saatini kortta geçirdiğini belirten Durmuş “Amacım bir gün Marsel İlhan gibi ATP turnuvalarında başarılı olmak. Ailem ve okulum da beni bu konuda destekliyor” dedi.
 
KAZAKİSTAN’DA İKİ ŞAMPİYONLUK
Durukan Durmuş, bu yıl Mayıs ayında Kazakistan’da katıldığı iki ITF Junior turnuvasında da iki şampiyonluk kazanmıştı. Durmuş, Almatı ve Astana’daki turnuvalarda üst üste 10 galibiyet almayı başarmıştı.