Türkiye Tenis Federasyonu Ikort ve Üye Girişi

Davis'te Ergün'le başlıyoruz

8 Temmuz 2010

A- A A+
Büyük Britanya ile Türkiye arasındaki Davis Kupası play-off serisinin kuraları Eastbourne'de çekildi. Türkiye adına ilk tekler maçında korta Ergün Zorlu çıkacak. Zorlu, Cuma günü (9 Temmuz) Britanya takımının 1 numarası olan Jamie Baker ile açılışı yaparken, ardından Marsel İlhan ve James Ward oynayacak. Marsel, bu yıl iki kez yenildiği James Ward'a karşı sezonun üçüncü maçını oynayacak.
Davis Kupası'nda cumartesi günü ise çiftler maçında Ada'nın formda çifti Colin Fleming ve Ken Skupski ikilisinin karşısına Marsel İlhan ile Tuna Altuna çıkacak...
Eastbourne'daki Devonshire Park'ta oynanacak seri sonunda galip gelecek takım önümüzdeki yıl için Avrupa-Afrika ikinci kümede kalacak.
Kura çekimi ardından konuyla ilgili konuşan milli takımımızın bir numarası Marsel İlhan "Çok iyi bir takımız, İngiltere'de oynadığım  son üç turnuva benim için iyi geçti, Wimbledon´da da dörtgalibiyet aldım. Havanın sıcak olması bizim için iyi, kortlarda da gayetbaşarılı. İki maçımı da kazanmalıyım ve tabii ki çiftler maçımı da. Andy Murray´nınolmaması bizim için avantaj, Britanya'ya karşı kazanarak ikinci grupta kalmak istiyoruz" dedi.
Serinin ilk maçında Jamie Baker'la karşılacak olan Ergün Zorlu "Daha önce İngiltere´de iki kez toprak zeminde oynadım, bu benim İngiltere´deki ilk çim deneyimim olacak. Maçlarımı genellikle Türkiye´de oynuyorum ve yurtdışına çıkmıyorum. Jamie Baker hakkında da çok fazla bilgim yok" şeklinde konuştu.
Britanya cephesinde konuşan kaptan Leon Smith ise, Türkiye'ye kaybetmeyeceklerini ve takım olarak seriye hazır olduklarının altını çizdi.
Büyük Britanya ile Türkiye arasındaki Davis Kupası play-off serisinin kuraları Eastbourne'de çekildi. Türkiye adına ilk tekler maçında korta Ergün Zorlu çıkacak. Zorlu, Cuma günü (9 Temmuz) Britanya takımının 1 numarası olan Jamie Baker ile açılışı yaparken, ardından Marsel İlhan ve James Ward oynayacak. Marsel, bu yıl iki kez yenildiği James Ward'a karşı sezonun üçüncü maçını oynayacak.Davis Kupası'nda cumartesi günü ise çiftler maçında Ada'nın formda çifti Colin Fleming ve Ken Skupski ikilisinin karşısına Marsel İlhan ile Tuna Altuna çıkacak...Eastbourne'daki Devonshire Park'ta oynanacak seri sonunda galip gelecek takım önümüzdeki yıl için Avrupa-Afrika ikinci kümede kalacak.Kura çekimi ardından konuyla ilgili konuşan milli takımımızın bir numarası Marsel İlhan "Çok iyi bir takımız, İngiltere'de oynadığım  son üç turnuva benim için iyi geçti, Wimbledon´da da dörtgalibiyet aldım. Havanın sıcak olması bizim için iyi, kortlarda da gayetbaşarılı. İki maçımı da kazanmalıyım ve tabii ki çiftler maçımı da. Andy Murray´nınolmaması bizim için avantaj, Britanya'ya karşı kazanarak ikinci grupta kalmak istiyoruz" dedi.Serinin ilk maçında Jamie Baker'la karşılacak olan Ergün Zorlu "Daha önce İngiltere´de iki kez toprak zeminde oynadım, bu benim İngiltere´deki ilk çim deneyimim olacak. Maçlarımı genellikle Türkiye´de oynuyorum ve yurtdışına çıkmıyorum. Jamie Baker hakkında da çok fazla bilgim yok" şeklinde konuştu.Britanya cephesinde konuşan kaptan Leon Smith ise, Türkiye'ye kaybetmeyeceklerini ve takım olarak seriye hazır olduklarının altını çizdi.