Türkiye Tenis Federasyonu Ikort ve Üye Girişi

Britanya: 1 - Türkiye: 0

9 Temmuz 2010

A- A A+
Eastbourne'daki Devonshire Park'ta oynanan Büyük Britanya-Türkiye Davis Kupası serisinde ilk gün heyecanı yaşanıyor. Serinin ilk maçında İskoç tenisçi Jamie Baker, Ergün Zorlu'yu 6-1, 6-4 ve 6-1'lik setlerle yenip Ada takımını 1-0 öne geçirdi.
Maçtaki ilk servisini puan vermeden kazanan Ergün Zorlu, dördüncü oyunda ayak hatası yaptı ve ardından rakibinin forehand passing shot'uyla 15/40 geriye düştü. Jamie Baker, bu oyunda kırdığı servisle 3-1'ü bulduktan sonra açıldı ve sonraki üç oyunda sadece beş puan kaybederek ilk seti 25 dakikada 6-1 ile kazandı.
İkinci set karşılıklı puan vermeden kazanılan oyunlarla başladı. İlk üç servisinde bir puan kaybeden Ergün, 3-3'lük eşitlikten sonra yine servis kırdırdı. Baker, file önüne çıkan Ergün'ü ikinci servis kırma şansında alt edip 4-3 öne geçti ve servisinde durumu 5-3'e taşıdı. Rakibinin üç oyunluk serisini bozup skoru 5-4 yapan milli tenisçi, son oyunda puan alamayınca 6-4'lük skorla setler 2-0'a geldi.
Son sette morali düşen Ergün, üç beraberliğe giden üçüncü oyunu kurtaramayınca son direnç noktasını yitirdi. ATP klasmanında 253 numarada bulunan Baker, Ergün'ün servisindeki beşinci maç puanında karşılaşmayı noktaladı: 6-1.
Kariyerinin profesyonel arenadaki ilk çim kort maçını oynayan Ergün, karşılaşmayı servis kırma puanı göremeden tamamlarken, rakibine 6 kez servis kaptırdı.
Seride ikinci tekler maçı bugün James Ward ile Marsel İlhan arasında oynanıyor. İkili, bu yıl Zagreb ve Chennai ATP turnuvalarının elemelerinde oynamış ve karşılaşmaları üç sette Britanyalı raket kazanmıştı.