Türkiye Tenis Federasyonu Ikort ve Üye Girişi

TOHM Projesi Güney Amerika Turu

12 Şubat 2016

A- A A+

Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezleri (TOHM) oyuncularından Selin ÖVÜNÇ, Çağatay Sami SÖKE ve Cem ERTÜRK İzmir TOHM Baş Antrenörü Nicolas KELAIDIS liderliğinde Güney Amerika serisi ITF Junior G1 ve G2 kategorisi turnuvaları oynamak üzere 21 Ocak 2016 tarihinden başlayarak sırası ile:

TARİHİ

TURNUVA ADI

KATEGORİ

ÜLKESİ

25-30 Ocak 2016

Mundial Juvenil de Tenis

G1

Ekvador

01-06 Şubat 2016

Inka Bowl

G2

Peru

08-13 Şubat 2016

Condor De Plata 2016

G2

Bolivya

turnuvalarını oynamışlardır.

     

     

Güney Amerika turunun ilk iki haftasında Peru ve Ekvador’da mücadele eden milli TOHM Proje oyuncularımız, Bolivya’daki turnuvada dikkat çekici sonuçlar elde etmişlerdir. Tekler kategorisinde iki oyuncumuz halen turnuvaya devam etmektedir. Tek erkekler kategorisinde Cem ERTÜRK ITF Gençler kategorisinin 55.nci sırasındaki Japon tenisçi Yuta SHIMIZU’yu 6/2 ve 6/4’lük setlerle geçtikten sonra çeyrek finalde Kolombiyalı Sergio Luis HERNANDEZ RAMIREZ’i de geçerek yarı finale kalmıştır. Selin ÖVÜNÇ ise Şili’li oyuncu Fernanda LABRANA’yı üç sette mağlup ettikten sonra çeyrek finalde de dünya gençler 133 numarası Ekvatorlu Camila ROMERO’yu mağlup ederek adını yarı finale yazdırmıştır. Çiftler kategorisinde ise Çağatay Sami SÖKE/Cem ERTÜRK ikilisi çeyrek final oynama başarısı gösterirken, Selin ÖVÜNÇ/Julia GOLDBERG ikilisi yarı final oynamayı başarmıştır.

TOHM Proje oyuncularımız Güney Amerika G1 ve G2 serisi turnuvalarına Şili’de 15-20 Şubat 2016 tarihleri arasında organize edilecek olan G2 Copa FTCh 2016 turnuvası ile devam edecektir.

Nicolas KELAIDIS liderliğindeki oyuncularımızı kutlar, Güney Amerika turunun devamında başarılarına yeni başarılar eklemelerini dileriz.

Saygılarımızla,

TÜRKİYE TENİS FEDERASYONU

Nicolas KELAIDIS’in özgeçmişi için tıklayınız.