Türkiye Tenis Federasyonu Ikort ve Üye Girişi

Senior Kayıtları Artık İ-kort Sisteminde

26 Kasım 2010

A- A A+

20.03.2

Bilindiği gibi performans oyuncularının lisans numaraları JN ile senior oyuncuların lisans numaları ise SN ile başlamaktadır.
Bu ayırım 18 yaşına kadar olan yaş kategorileri için uygun olsa da 18 yaşından sonra takip edilmesi zorlaşmaktadır. 18 yaşını geçmiş bir sporcu büyükler kategorisinde performans tenisi oynarken, aynı yaştaki başka bir sporcu senior 18+ kategorisinde oynayabilmektedir. Oyuncunun performans tenisini bırakıp senior turnuvalarını oynamaya başlaması durumunda lisans numarasının da değişmesi gerekmekte, performans kariyerinin bilgileri de senior kariyerine taşınamamaktadır.

Bütün bu sorunları gidermek amacı ile TTF yönetimi performans ve senior kategorilerini birleştirmeye ve tüm sporculara her zaman geçerli olacak tek bir lisans numarası
vermeye karar vermiştir. Yeni lisans numaraları tüm sporcular için TN ile başlayacaktır.

Lisans numaralarının değişimi i-kort sistemi aracılığı ile yapılacaktır. Sporcular i-kort sistemine mevcut lisans numaraları ile giriş yapacaklar, sistem kendilerine yeni lisans numaralarını bildirecektir. Bir defa değiştikten sonra yapılacak tüm işlemler yeni lisans numarası ile yapılacağından yeni lisans numarasını kayıt etmek daha sonra hatırlamak
için yararlıdır.

2011 Senior Turnuvaları sezonu başlamadan önce tüm sporcuların i-kort sistemine giriş yaparak yeni lisans numaralarını öğrenmeleri ve turnuvalara kayıtlarını yeni lisans numaraları ile yapmaları daha sonra sıkıntı yaşanmaması için zorunludur.