Türkiye Tenis Federasyonu Ikort ve Üye Girişi

Gençler Antalya'da

5 Nisan 2011

A- A A+

Antalya Kaya Belek Otel'de düzenlenen ITF Gençler turnuvasında, erkeklerde 13, kızlarda ise 14 Türk tenisçi raket sallıyor. 

 

Türkiye'nin ITF Gençler takviminde bulunan üç turnuvasından biri olan GD Tennis Cup, Kaya Belek'in kortlarında düzenleniyor. Ana tablo erkeklerde 13, kızlarda ise 14 Türk raketin mücadele ettiği turnuvada ilk tur maçları tüm hızıyla devam ediyor. Turnuvanın ilk günü korta çıkan Can Altıner, Mısırlı rakibini 7-5, 6-2 yenerken Sarp Laleli, Hırvat Borna Coric'e 6-2'lik setlerle mağlup oldu. Rus Nikita Zverkov'la karşılaşan Mert Adanalı, rakibine 6-2, 6-3'le elendi. İkinci tur için raket sallayan Barış Fırat, ilk seti önde bitirdiği karşılaşmada Michail Pervolarakis'e 4-6, 6-3, 6-0 kaybetti. İlk turu maç yapmadan geçen Türk tenisçiler ise bir numaraları seribaşı Cahit Kapukıran, Durukan Durmuş, Cem İlkel oldu. 

 

Gökberk Ergeneman, Fatih Taha Erün, Efe Yurtaçan, Mert Dinç, Sinan Tuna ve Can Çetinel, ikinci tura yükselmek için bugün korta çıkacak.

 

Kızlarda da mücadelenin devam ettiği Antalya'da ilk gün karşılaşmaları sonunda sekiz raket turladı. Marlies Szupper'le karşılaşan İpek Birol, geriye düştüğü mücadelede rakibini 2-6, 6-1, 6-4'lük setlerle devirmeyi başardı. İlk gün korta çıkan Yağmur Akgül de Belaruslu Linda Ammar Mouhuob'u  6-4, 6-3'le geçti. Birinci turda turnuvaya veda eden isimler ise Yağmur Akdemir, Mina Saygı, Selenay Heper, Gülşah Çetin, Fatmanur Atılgan ve Sultan Gönen oldu. İki numaralı seribaşı Başak Eraydın, Naz Karagöz ve Seda Arantekin, ikinci tura maç yapmadan yükseldiler.