Türkiye Tenis Federasyonu Ikort ve Üye Girişi

2011 Senyör Katkı Payları

27 Aralık 2010

A- A A+

 

2011 Yılında Senyör Turnuvası düzenlemek isteyen Kulüplerimizin aşağıdaki talep formunu doldurarak 10 Ocak 2011 tarihine kadar Federasyonumuzun 0212 244 99 27 nolu faksına göndermeleri gerekmektedir.

 


Turnuva Talep Formu
Federasyonumuz 2011 tarihi itibari ile Klasman Turnuvalarını kaldırarak Senyör turnuvalarının ITF standartlarında olduğu gibi kategori  1 – 2 – 3 – 4 – 5  (en yüksek turnuva kategori 1) şeklinde düzenlenmesine karar vermiştir. Federasyonumuz tarafından oluşturulacak Turnuva Değerlendirme komitesi 2011 yılında turnuva düzenlemek isteyen kulüplerin taleplerini inceleyerek organizasyonun kategorilerini ilan edecektir. Turnuva başvuruları her yıl i-kort üzerinden tekrar yenilenecek i-kort sayfasında tescili görünmeyen ve/veya belgelerinde eksiklikler olan kulüpler turnuvalara başvuru yapamayacaklardır. Turnuva Değerlendirme komitesi  her sene başında gelen başvuruları;
 
—    Turnuvanın kaç senedir düzenlendiğine,
—    Katılan sporcuların klasmandaki yerlerine,
—    Katılımcı sayısına,
—    Kulübün sporculara sağladığı imkânlara ve ödüllere,
—    Turnuvayı izleyen seyirci sayısına,
—    Turnuvanın basında ne kadar yer aldığına
—    Başhakem tarafından yazılacak turnuva raporuna,göre turnuvanın kategorisini tekrar incelemeye alarak turnuvanın yükseltilmesine veya kategorisinin düşürülmesine karar verir. İlk defa turnuva düzenleyen kulüpler Kategori 5 turnuvası ile başlayacaklardır. Senyör turnuvaları 2011 yılından itibaren Cuma günü başlayacak ve sonraki hafta Pazar günü sona erecek. Ana Tablo fikstürleri max. 32 lik olacak eleme tablosu ise turnuvaya başvuru sayısına göre oluşturulacaktır. Ana tablo fikstürüne turnuvaya başvuru yapan klasmandan ilk 22 kişi alınacak 2 adet kulüp kontenjanı kullanılacak geriye kalan 8 sporcu ise elemeden gelenler arasından belirlenecektir. Kulüp kontenjan kullanmaması durumunda sıradaki oyuncular Ana Tablo fikstürüne dâhil edilecektir. Kulüp kontenjanı Türkiye Şampiyonalarında ve Milli takım seçme turnuvalarında kullanılamayacaktır. Turnuvaya başvuran sporcuların puanları olmaması durumunda başvuru tarihi önce olan sporcular listeye dâhil edilecektir. 2011 yılından itibaren Kulüplerarası Defi Ligi ve Hafta sonu Takım Şampiyonaları düzenlenmeye başlanılacaktır. Turnuva düzenlemek isteyen kulüpler başvurularını i-kort üzerinden yaparken maçların kaç kortta oynanacağını, düzenlemek istedikleri kategorileri ve hangi hafta organizasyonu olduğunu belirteceklerdir.

Turnuva düzenlemek isteyen kulüplerimiz turnuvaya tahsis edecekleri her 1 kort için max 2 kategori açabileceklerdir.( Örnek: 3 kortu olan kulüp en fazla 6 kategori açabilecektir.) Yeni sezonla beraber Senyör Klasmanı Türkiye genelini kapsayacak şekilde yapılacak ve bölgeler için ayrıca klasman tutulmayacaktır. Kulüp içi turnuvalar haricinde Yapılan tüm turnuvalar Türkiye’ nin her bölgesinden sporcuların katılımına acık olacaktır. Klasman oluşturulurken sporcuların Ulusal turnuvalarda aldıkları en iyi 7 turnuva ile Uluslar arası turnuvalarda aldıkları en iyi 2  turnuvanın puanı dikkate alınacaktır. Uluslar arası turnuva puanları 2 ile çarpılarak klasmana işlenir. Takım şampiyonasına katılan ve oynayan sporculara ayrıca puan verilecektir. En iyi 7 turnuva belirlenirken sporcuların kazandıkları puanları en az 3 ilde toplamış olma şartı aranır.

Bir sporcu aynı hafta sadece bir turnuvada mücadele edebilir.

Kulüplerin katılımcılardan alacağı katılım ücretleri ile Turnuva basına Federasyona ödeyecekleri katkı bedelleri aşağıdaki gibi belirlenmiştir. Kulüplerimizin turnuva duyuruları ve afisleri belirlenen katkı paylarını Federasyon hesabına yatırılmalarının ardından TTF Internet sitesinde  yayınlanacaktır.

2011 Senyör Müsabaka Talimatı Ocak ayının ilk haftası internet sitemizden duyurulacaktır.

 

 

 

 

 

Federasyon payı  Dernekler (TL)

Federasyon payı Şirketler (TL)

Katılım Ücreti max.(TL)

Kategori 1

1000 + kategori başı: 50

1500 + kategori başı: 100

Tekler: 60 Çiftler: 30

Kategori 2

1000 + kategori başı: 50

1500 + kategori başı: 100

Tekler: 60 Çiftler: 30

Kategori 3

  750 + kategori başı: 50

1250 + kategori başı: 100

Tekler: 50 Çiftler: 25

Kategori 4

  750 + kategori başı: 50

1250 + kategori başı: 100

Tekler: 50 Çiftler: 25

Kategori 5

 500 + kategori başı: 50

1000 + kategori başı: 100

Tekler: 40 Çiftler: 20