Türkiye Tenis Federasyonu Ikort ve Üye Girişi

TTF 10 Yaş Sene Sonu Turnuvaları

14 Ağustos 2010

A- A A+

Turnuvalar; Bursa / Altın Ceylan Tenis Kulübü ve G.Antep / Gatik Tenis Kulübünde, 30 Ağustos – 5 Eylül tarihleri arasında oynanacaktır.

 

Bu turnuvaların amacı; TTF 10 Yaş Yaz Kupası turnuvaları sona erdikten sonra, sporcuların yıl içerisindeki performanslarına bakarak, benzer performans gösteren sporcuların bir arada turnuva oynamasıdır. Bu amaçla yıl içerisinde oynanan turnuva sonuçlarına bakılarak, her iki turnuvaya da katılacak erkek ve bayan sporcuların listesi;  

·         Grup maçları sonucu 1-2’ ler arasında düzenlenen 8’ lik fikstürlerde en az 1 ya da daha fazla birinci ya da ikinci olanlar Bursa / Altın Ceylan Tenis Kulübündeki turnuvaya,

·         Grup maçları sonucu 1-2’ ler arasında düzenlenen 8’ lik fikstürlerde en az 1 ya da daha fazla üçüncü ya da dördüncü olanlar G.Antep / Gatik Tenis Kulübündeki turnuvaya

katılacak şekilde hazırlanmış olup, aşağıda yer alan linklerde verilmiştir.

 

Bursa - Altınceylan Katılım Listesi için lütfen tıklayınız...

Gaziantep - Gatik Katılım Listesi için lütfen tıklayınız...

 

Listelerde yer alan sporcuların ilgili turnuvalara olan katılım kayıtları, TTF İstanbul Ofisi tarafından otomatik olarak yapılacaktır. Mazereti dolayısıyla turnuvaya katılamayacak durumda olanların, en geç 22 Ağustos 2010 Pazar akşamına kadar i-kort programı vasıtasıyla geri çekilme işlemlerini yapmaları önemle rica olunur. Turnuva geri çekilim işlemini yapmadığı halde, turnuvaya katılmayan sporculara cezai yaptırım uygulanacaktır.

 

Turnuvaların Kayıt ve Fikstür Çekimi

Turnuvaların kura çekimi; her iki turnuva mahallinde de 29 Ağustos 2010 Pazar günü saat 17.00 de yapılacaktır. Turnuva katılım listelerinde yer alan sporcuların, aynı gün saat 16.00 ya kadar ilgili kulübün turnuva ofisine giderek, turnuva kayıtlarını yaptırmak zorundadır. Turnuva kaydını yaptırmayanlar, turnuvaya alınmayacaktır.

 

Her iki turnuvanın fikstür çekiminde kullanılacak seri başı sayıları, seri başlarının kimler olacağı ve fikstürlere nasıl yerleştirilecekleri bilgisi, son geri çekilim tarihinden sonra ilan edilecektir.

 

Turnuvaların Oynanışı

Turnuvalar; 30 Ağustos – 5 Eylül 2010 tarihleri arasında düzenlenecek, maçlar feed-in consolation formatında 1, 2, 3 ve 4. belirleninceye kadar oynanacak, turnuva 1&2cilerine kupa,  3&4cülerine ise madalya verilecektir.  

 

Tüm maçlar 3 kısa set üzerinden her sette tie-break uygulamalı olarak oynanacaktır. Set içerisinde oyunlar 3-3 ise set 5’e uzayacak, 4-4 durumunda tie-break oyunu oynanacaktır.

 

Çiftler turnuvası

Her iki turnuvada da tekler turnuvasının yanı sıra, turnuvaya katılan tüm oyuncuların katılabileceği çiftler turnuvaları da düzenlenecektir. Çiftler turnuvalarına katılan sporcuların, tekler turnuvasındaki feed in consolation formatı gereği günde 2 tek ve 1 çift maçı yapması gerekebilecektir. Çiftler turnuvaları tekler sahasında, ilk 2 set tie-break uygulamalı, son set yerine bir tie-break oyunu şeklinde, normal eleme usulü oynanacaktır.

 

Her iki turnuvaya katılacak tüm sporculara başarılar dileriz.

Türkiye Tenis Federasyonu