Türkiye Tenis Federasyonu Ikort ve Üye Girişi

2x4 Hafta Sonu Turnuvaları Başvuruları

20 Mayıs 2016

A- A A+

Kulüplerimizin doğrudan i-kort üzerinden başvurabileceği, kulüplerin ve yakın çevredeki sporcuların hafta sonunda turnuva oynamasına olanak sağlama amacı ile planlanan 2x4 hafta sonu turnuvalarının başvuruları açılmıştır.

Kulüplerimiz i-kort hesaplarına giriş yaptıktan sonra "2x4 Turnuva Talebi" butonuna tıklayarak istedikleri tarihte turnuva başvurularını yapabilirler. Turnuva onayı TTF tarafından yine i-kort üzerinden yapılacak, turnuva onaylandıktan sonra sporcu kaydı açılacaktır.

Kulüplerimizin turnuva başvurusu sırasında ayrılan kort sayısını belirtmesinin ardından, sistem otomatikman bir kortta günde en çok 12 maç olacak şekilde katılımcı sayısını ayarlayacaktır. Maçlar kısa set, son set tie-break olarak oynanacaktır. Kulüplerimiz sekiz yaştan başlayarak büyükler kategorisine kadar istedikleri yaş kategorisinde turnuva düzenleyebilirler.

Turnuva başvuruları sırasında puanı olmayan sporculara öncelik tanımak isteyen kulüplerimiz yine aynı ekranda bulunan seri tipini "alt seri" olarak seçebilirler. Bu durumda sporcular turnuvaya kabul edilirken başvuranlar arasından en az puanı olan sporcu en üstte olacak şekilde sıralama yapılacaktır.

12 yaş ve üzeri yaş gruplarında yapılacak turnuvalar TTF klasmanına puan verecektir. İki kortta yapılacak turnuvalara sadece bir başhakem görevlendirilecek, başhakem aynı zamanda gözlemcilik de yapacaktır.

2x4 turnuvalarının formatı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.