Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri

TÜRKİYE OLİMPİYAT HAZIRLIK MERKEZLERİ (TOHM) PROJESİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Federasyonumuzun, geleceğin şampiyonlarını yetiştirmek için ortaklaşa yürütmüş olduğu Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri (TOHM) adını taşıyan proje sayesinde, genç sporcularımıza destek vererek, onları Türk sporuna kazandırmayı hedeflemektedir.

Olimpiyatlara hazırlanan yetenekli ve başarılı sporcuların, belirli kriterler dâhilinde seçilerek elit düzeyde yetiştirileceği Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri Projesi, Tenis branşında Ankara(12 Sporcu), İzmir(10 Sporcu), Mersin(1 Sporcu) ve Trabzon(2 Sporcu) olmak üzere 4 ilde toplam 25 sporcu ile yürütülmektedir.

Olimpiyat Hazırlık Merkezleri’nde sporcuların, performanslarını geliştirmesi, sosyal ve kişisel gelişimlerinin desteklenmesi hedefleniyor. Merkezlerde yerleştirilecek sporcular, aldıkları eğitimlerle Türk sporuna yön verecek ve ülkemizi gelecekte Olimpiyatlarda temsil edeceklerdir.

Nicolas KELAIDIS’ in TOHM Federasyon Direktörlüğünü yaptığı, TOHM sporcularımız, kendi yaş kategorilerinde şimdiden birçok ulusal ve uluslararası başarıya imza atmıştır.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi
Spor Toto
Mega Saray