Türkiye Tenis Federasyonu Ikort ve Üye Girişi

Tenis Kamuoyuna Duyuru

22 Mayıs 2020

A- A A+

Bilindiği üzere, Çin Halk Cumhuriyeti'nin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve birçok ülkeye yayılan Covid-19 salgını tehlikesi nedeniyle ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada da insan sağlığını korumak ve salgının yayılımını engellemek amacıyla uluslararası organizasyonların ertelenmesini ve/veya iptal edilmesini de kapsayan önemli tedbirler alınmıştır.

Sporcuların ve diğer tüm katılımcıların sağlığını korumak ve Covid-19 salgınını önlemeye yönelik tedbirler kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın almış olduğu karar gereğince Federasyonumuzun tüm müsabakaları ve kursları 16 Mart 2020 tarihinden itibaren ikinci bir talimata kadar ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Yaşanan süreçte, kulüplerin yeniden açılması, kulüp içi faaliyetlerin, ulusal ve uluslararası turnuvaların başlaması yönünde gerekli adımlar Federasyonumuz Başkanlığınca atılmış olup girişimlerimizin sonuçları beklenmektedir.

Gençlik ve Spor Bakanlığımızca spor faaliyetlerinin ne zaman başlayacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadığı halde, bazı kulüplerimizin / akademilerimizin sosyal medya hesaplarından, federasyonumuzun bilgisi ve onayı olmaksızın, bazı faaliyetler planladığı tespit edilmiştir.

Spor faaliyetlerinin başlamasına dair resmi açıklama yapılmaksızın ve federasyonumuzun faaliyet programında yer almaksızın yapılan bu tarz etkinlik duyurularına rağbet edilmemesi gerektiğini hatırlatır, Bakanlığımızın ikinci bir talimatı öncesinde faaliyet gösteren kulüpler / akademiler olduğu takdirde bu tesisler hakkında yasal işlem başlatılacağını kamuoyuna bildiririz.