Türkiye Tenis Federasyonu Ikort ve Üye Girişi

Tenis Kamuoyuna Duyuru

24 Mart 2020

A- A A+


Camiamızın Değerli Mensupları,


İçinde bulunduğumuz bu günlerde modern dünyada eşi benzeri görülmemiş bir salgınla savaşıyoruz. Ülkemize Avrupa ülkelerine nazaran daha geç ulaşan bu salgın, Mart ayı başından beri gündelik hayatımızın her alanını etkilemeye başladı. Spor da hem dünyada hem de ülkemizde salgından en fazla etkilenen endüstrilerin başında yer alıyor. Ben bu satırları yazarken Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nın 2021 yılına ertelendiği haberi basına yansıdı. Bu haber Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından da doğrulanırsa modern Olimpiyat tarihinde I. ve II. Dünya Savaşlarının neden olduğu iptaller dışında eşi benzeri olmayan bir karar olacak. Bu durum bizlere meselenin ne kadar ciddi olduğunu net biçimde gösteriyor. 


Bu virüsü kontrol altına almanın şu ana kadarki bilenen tek yolu sosyal tecritten geçiyor. Devletimiz bu kapsamda bir dizi önlemi hızlı biçimde hayata geçirdi. Bu önlemlerden biri de hepimizin hayatında önemli bir yer tutan spor kulüplerinin bir süreliğine kapatılması oldu. Kuşkusuz bu önlemlerin ekonomik anlamda olumsuz etkileri olacak. Devletimiz bu olumsuz etkileri kontrol altına almak için de kapsamlı bir önlem paketi açıkladı. Spor kulüplerinin yaşayacağı ticari kayıpları ve karşılaşılabilecek ekonomik zorlukları henüz net olarak tahmin etmek için erken. Ancak tenis kulüplerimiz özelinde ortaya çıkması muhtemel olumsuzlukların neler olabileceği ve bunların ne şekilde giderilebileceği konusunda Spor Bakanlığımız ve Türkiye Tenis Federasyonu yakın çalışmalar yürütmektedir. Devletimizin sunacağı destek paketleri ve federasyonumuzun ticari imkanları dahilinde kulüplerimizin bu süreçte yaşayabilecekleri kayıpları kontrol altına alabilmek için tüm imkanlar seferber edilecektir. 


Bu zorlu günlerde bedenen olmasa bile ruhen birlik olmamız, olumsuzlukları en aza indirgemek için ortak çaba göstermemiz çok önemli. Bu günleri hep birlikte geride bırakacağımıza ve güzel günlere kavuşacağımıza dair inancım tamdır. Bu süre zarfında evlerinizde kalmaya ve sosyal etkileşimlerden kaçınmaya gereken özeni göstermenizi rica ediyorum. 


Sağlıklı ve mutlu günlerde yeniden bir araya gelmek üzere, hoşça kalın!


Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı 
Cengiz Durmuş