Türkiye Tenis Federasyonu Ikort ve Üye Girişi

Kulüp Tescil İşlemleri Hakkında Önemli Bilgilendirme

13 Aralık 2018

A- A A+

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Kuruluşları Dairesi Başkanlığının, 29.08.2018 tarih 24046111-130.99-E530004 sayılı yazısı uyarınca,  “Sporda Dijital Dönüşüm Projesi” kapsamında sporcuların lisans, tescil, vize ve transfer işlemleri Spor Genel Müdürlüğünün merkezi otomasyon sistemi üzerinden yürütülecektir. Merkezi otomasyon sistemi, sadece dernek sporcularının lisans, tescil, vize ve transfer işlemlerini kabul etmektedir.

Bu nedenle Federasyonumuzda kayıtlı, Dernek Statüsünde olmayan şirket veya akademi kulüplerimizin sporcularının Ferdi Lisans olarak tescil edilmeye devam edileceği; söz konusu kulüplerimize 26.09.2018 tarih ve 5249 sayılı yazımız ile bildirilmiştir.

Bu kapsamda Federasyonumuzun 09 Eylül 2018 tarihinde gerçekleşen Yönetim Kurulu Toplantısında alınan karara istinaden; dernek statüsü haricinde bulunan şirket ve akademiler federasyon tarafından tanınması ve turnuva alabilmeleri amacıyla yine Federasyonumuz tarafından tescil edileceklerdir.

24 Aralık 2018 tarihinde Dernek Statüsünde olmayan şirket veya akademi olan tüm kulüplerimize kayıtlı sporcularının lisansları otomatik olarak Ferdi sporcuya çevrilecektir.

Bu durumda olan kulüplerimiz isterlerse bir dernek kurarak Federasyonumuza tescil olabilirler. Sporcularının statüsü ferdi yapıldıktan sonra tescil işlemini yaptıran kulüplerimizin sporcularının tekrar kendi kulüplerine kayıt olması için sporcuların kendi hesaplarına giriş yaparak kulüp değişiklik talebinde bulunmaları yeterli olacaktır.