Türkiye Tenis Federasyonu Ikort ve Üye Girişi

Kulüp Tescil İşlemleri

29 Eylül 2018

A- A A+

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Kuruluşları Dairesi Başkanlığı'nın 29.08.2018 tarih 24046111-130.99-E530004 sayılı yazısı uyarınca, "Sporda Dijital Dönüşüm Projesi" kapsamında sporcuların lisans, tescil, vize ve transfer işlemleri Spor Genel Müdürlüğü'nün merkezi otomasyon sistemi üzerinden yürütülecektir. Merkezi otomasyon sistemi, sadece dernek sporcularının lisans, tescil, vize ve transfer işlemlerini kabul etmektedir.

Ülkemizde sporun veri tabanının oluşturulması, her türlü istatistiki bilgiye tek kaynaktan ve anlık olarak ulaşılabilmesi amacıyla Bakanlığımız tarafından ''Sporda Dijital Dönüşüm Projesi'' kapsamında sporcu lisansı ve spor kulübü işlemlerinin yürütüleceği Spor Bilgi Sistemi geliştirilerek 81 Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Spor Federasyonlarının kullanımına sunulmuştur.

Bu kapsamda Federasyonumuzun 9 Eylül 2018 tarihinde gerçekleşen Yönetim Kurulu Toplantısında alınan karara istinaden; dernek statüsü haricinde bulunan şirket ve akademiler yine Federasyonumuz tarafından tescil edileceklerdir.

Halihazırda bulunan uygulamada; şirket veya akademi olarak tescil yaptıran kulüplerimizin sporcuları "Ferdi" olarak tescil edilirken, şirket veya akademi kulüplerimizin dernek statüsüne geçmeleri halinde sporcularını kulüpleri adına tescil ettirebileceklerdir.

Dernek statüsüne geçmeyen şirket veya akademi kulüplerimizin sporcuları yine Ferdi Lisans olarak tescil edilmeye devam edecektir.

Türkiye Tenis Federasyonu