Türkiye Tenis Federasyonu Ikort ve Üye Girişi

Mert ve İlay Antalya'da ilerliyor

8 Haziran 2018

A- A A+

Antalya'da devam eden Tennis Organisation Cup ITF turnuvasında erkeklerde Mert Naci Türker, kadınlarda İlay Yörük son sekize kalmayı başardı.

TTF Team oyuncularından Türker, ikinci turda kozlarını paylaştığı 7 numaralı seribaşı Rus Anton Zaitcev karşısıında güçlü bir performans sergiledi.

Korttan 6-4, 6-2'lik setlerle üstün ayrılan 19 yaşındaki Mert, kariyerinin ikinci çeyrek finalinde 2 numara Avusturyalı Thomas Statzberger ile eşleşti.

İLAY'DAN SÜPER İŞ
Türker gibi ikinci kez çeyrek final gören 2001 doğumlu Yörük ise 8 numaralı seribaşı Bulgar Gebriela Mihaylova'yı üç set sonunda turnuvanın dışına itti.

2 saat 52 dakika süren kıyasıya mücadeleyi 2-6, 7-6, 6-1'le kazanan İlay, yarı final yolunda bir diğer Bulgar Julia Stamatova ile oynayacak.

KAYA/SÖKE FİNALDE
Toprak zemindeki organizasyonun çift erkekler kategorisinde şampiyonluk maçına çıkmaya hak kazanan ilk ekip Can Kaya/Çağatay Sami Söke oldu.

İlk turu ve çeyrek finali maç tie-break neticesinde geçen Kaya/Söke ikilisi, yarı finalde eşleştikleri Baryshev/Zaitcev'in çekilmesiyle finale ilerledi.

Can Kaya üst üste ikinci çiftler finalini yakalarken, Çağatay Sami Söke ise profesyonel kariyerinde ilk kez final heyecanı yaşayacak.