Türkiye Tenis Federasyonu Ikort ve Üye Girişi

İzmir´de 16 yaş heyecanı

12 Ağustos 2010

A- A A+

Türk tenisinin genç yetenekleri İzmir’de buluştu. 16 Yaş Türkiye şampiyonası İzmir Kültürpark Tenis Kulübü’nde başladı. 21 kulüpten 110 oyuncunun katıldığı organizasyonda elemeleri geçen 64 oyuncu ana tabloda mücadele etmeye hak kazandı.

16 Yaş Türkiye Şampiyonası’nın startını İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan verdi. Açılış törenine katılan Aydoğan daha sonra turnuvaya katılan oyuncularla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Türkiye Tenis Federasyonu’nun liglerden sorumlu yönetim kurulu üyesi İrfan Ilgazlı, İzmir’deki turnuvaya katılımın kendilerini memnun ettiğini söyledi. Ilgazlı “Türk tenisinde tabandaki hareketlenmenin en önemli göstergesi yaş kategorisindeki turnuvalara katılım. Önümüzdeki dönemde bu sayının daha da artacağını umuyoruz. Maçların kalitesi ve heyecanı da gelişmenin bir başka göstergesi” dedi. Ilgazlı, cumartesi günkü final maçlarında İzmirli tenisseverleri aralarında görmek istediklerini söyledi.

 

KUPALAR BAŞKANLAR’DAN

16 Yaş Türkiye Şampiyonası’nın finalleri 14 Ağustos cumartesi günü saat 09.30’da başlayacak. Kategorilerinde dereceye girenlere kupaları İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç tarafından verilecek.