Türkiye Tenis Federasyonu Ikort ve Üye Girişi

YENİ LİSANS BAŞVURULARI

19 Ocak 2012

A- A A+

2012 Yılından itibaren Yeni Lisans çıkartmak için müracaat etmek isteyen Sporcu, Antrenör veya Hakemlerimizin aşağıdaki yolu izlemeleri gerekmektedir.

 

Sporcular için;

Lisans çıkaracak sporcuların Türkiye Tenis Federasyonu internet sitesinde bulunan i-kort sistemini kullanmaları gerekmektedir. Sporcuların i-kort sisteminde ‘’yeni oyuncu başvurusu’’ bölümünden ön başvurularını yaparak aşağıdaki belgeleri tarattıktan sonra sisteme ekleyerek lisans işlemlerini tamamlayacaktır.

a) Fotoğraflı bir adet tescil formu - Sporcu Lisans Formu

b) Nüfus cüzdanının fotokopisi

c) Sağlık izin belgesi

d) Lisans bedelinin Federasyona yatırdığına dair makbuz

Önemli Not: Sağlık izin belgesi 18 yaşın altında ki sporcularda ebeveynlerin sorumluluğundadır. 18 yaşın üzerinde sporcunun kendi sorumluluğunda olup, sporcunun spor yapma ve müsabakalara katılmaya elverişli olup olmaması konusunda Federasyon sorumluluk taşımaz.

 

Antrenörler için;

Antrenörler; tenis eğitim faaliyetinde bulunan tüm antrenörlerin antrenörlük tescillerini yaptırarak lisans almaları zorunludur. Tescil ve lisans için i- kort sisteminde ‘’yeni antrenör başvurusu’’ bölümünden ön başvurularını yaparak aşağıdaki belgeleri tarattıktan sonra sisteme ekleyerek lisans işlemlerini tamamlayacaktır.


a) Antrenör belgesi fotokopisi


b) Nüfus cüzdanı ve ikametgah belgesi


c) Lisans bedelinin Federasyona yatırıldığına dair makbuz

 

Hakemler için;

Tenis hakemliği faaliyetinde bulunan tüm hakemlerin hakemlik lisansına sahip olmaları zorunludur. Hakemlik tescili ve lisansı için i- kort sisteminde ‘’yeni hakem başvurusu’’ bölümünden ön başvurularını yaparak aşağıdaki belgeleri tarattıktan sonra sisteme ekleyerek lisans işlemlerini tamamlayacaktır.


a) Nüfus cüzdanı ve ikametgah belgesi


b) Lisans bedelinin Federasyona yatırıldığına dair makbuz.

 

Genel Notlar:

- Başvuruların onaylanması için, istenilen evrakların sisteme eksiksiz olarak taratıp yüklenmesi gerekmektedir.

- Eksik dosya yüklenmesi durumunda, mail adresine gelecek geçici takip numara ve şifresi ile giriş yaparak eksik dosyalar tamamlanacaktır.

- 15 Gün içerisinde evraklarını tamamlamayanların Ön Başvuruları iptal edilecektir.

- Hesap No: Vakıfbank Anafartalar Şubesi / TR61-0001-5001-5800-7296-3638-70

 

Saygılarımızla

Türkiye Tenis Federasyonu

 

 

...