Türkiye Tenis Federasyonu Ikort ve Üye Girişi

ÇOCUĞUNUZ İÇİN DOĞRU ANTRENÖRÜ SEÇMEK

A- A A+

Çocuğunuz tenis oynamaya yeni başlıyor. Onun için en uygun tenis eğitim programını seçmek istiyorsunuz ancak hangi programın uygun olduğunu belirleyebilecek bilgiye sahip olmadığınızı da düşünüyorsunuz. Size iyi bir eğitim programını belirlemenize yardımcı olacak bazı ip uçları vermek istiyoruz.

Çocuğunuz yeni başlarken bireysel antremanlar yerine grup antremanları ile başlamanızı öneririz. Yeni başlayanlarda, tenisi sevmeleri, kortta bulunmaktan mutlu olmaları en önemli kazanç ve amaçtır. Çocuğunuzun ileriki yıllarda düzeyi ne olursa olsun tenis oynamaya devam etmesi için başlangıçta kazanacağı tenis sevgisi belirleyici olacaktır. Grup antremanlarında kendi yaşında ve düzeyindeki çocuklarla birlikte bu amaca çok daha kolay erişilebilir. Çocuğunuzun yaşı ve düzeyi ilerledikçe antreman yaptığı gruptaki çocuk sayısı azalmalı, antreman sıklığı ve süresi de artmalıdır. Daha ileriki yaşlarda özel bir antrenör ile de çalışma programa eklenebilir.

Çocuğunuzun hangi yaşlarda ne kadar antreman yapması gerektiği, antremanların iyi olup olmadığını belirleyebilmeniz için dikkat etmeniz gereken noktalar detaylı olarak çocuklarda tenis eğitimi ve yarışmalar bölümünde anlatılmıştır.

Çocuğunuza eğitim veren antrenörde aramanız gereken ilk özellik Türkiye Tenis Federasyonu tarafından verilmiş antrenörlük sertifikasına sahip olup olmadığıdır. Bu sertifikaya sahip olup olmadığını öğrenmek için http://i-kort.ttf.org.tr adresinde antrenörlere tıklayıp antrenörün adı ve soyadını girerek, antrenörlük sertifikasına sahip olup olmadığı ve sertifikasının kademesini öğrenebilirsiniz.