Dünyanın önemli tenisçileri 3. kez Antalya'da

2017 yılından bu yana erkekler tenisinin önemli tenisçilerini Türkiye’de buluşturan Turkish Airlines Antalya Open, 22-29 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek. Turnuvada son şampiyon Damir Dzumhur’un yanı sıra, Benoit Paire, Pablo Carreno Busta, son iki yılın finalisti Adrian Mannarino gibi önemli oyuncular korta çıkacak.

İlk kez düzenlendiği 2017 yılından bu yana dünyanın önemli erkek tenisçilerini buluşturan Turkish Airlines Antalya Open 22-29 Haziran tarihlerinde düzenlenecek. 22 Haziranda eleme maçları ile başlayacak turnuvada ana tablo maçları 23 Haziran’da başlayacak. 1 Temmuzda start alacak Wimbledon’dan bir hafta önce başlayacak olan Turkish Airlines Antalya Open, sezonun üçüncü Grand Slam’i öncesi büyük önem taşıyor. Tüm yıl tenis takvimi içerisinde çim kortta oynanan az sayıda ATP Turnuvasından biri olarak öne çıkan Turkish Airlines Antalya Open’a ev sahipliğni Kaya Palazzo Belek yapacak. Toplam para ödülünün 445 bin 690 euro olduğu turnuvada tenisin yıldızları tekler ve çiftler kategorilerinde ter dökecek.

Geçen yılın şampiyonu Dzumhur ve tekler finalisti Mannarino bir sene sonra tekrar Turkish Airlines Antalya Open’a geri dönerken, Benoit Paire, Pablo Carreno Busta ve Andreas Seppi gibi tenisin yıldızları Belek’ten kupayla ayrılmak için mücadele edecekler. Genç yeteneklerimizden Cem İlkel, Altuğ Çelikbilek ve Ergi Kırkın turnuvaya wild card ile ana tablodan katılırken Sarp Ağabigün ve Yankı Erel ise elemelerde wild card ile turnuvada kendilerine yer buldular.

DURMUŞ: ANTALYA OPEN TENİS DÜNYASI İÇİN OLDUKÇA ÖNEMLİ BİR YERDE

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Wimbledon’dan bir hafta önce başlayacak Turkish Airlines Antalya Open’ın Türkiye’de tek çim kort olma özelliğiyle tenis dünyası için oldukça önemli bir yerde durduğuna dikkat çekti. Türkiye Tenis Federasyonu olarak Türkiye’de yapılan uluslararası turnuvalarla ülke potansiyelini değerlendirdiklerini vurgulayan Durmuş “Türkiye’nin bir tenis ülkesi olarak anılması ve sporcularımızın en üst seviyelerde yer almaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu hedeflerle ülkemizde gerçekleştirilen ve şehrin tanıtımına çok önemli katkılar sağlayan dev organizasyonlardan biri olan Turkish Airlines Antalya Open’ın bu yıl üçüncüsünü düzenlemenin gururunu yaşıyoruz. Tüm tenisseverleri 22-29 Haziran tarihleri arasında Belek’teki tenis şölenine bekliyoruz” diye konuştu.

TEMSİLCİLERİMİZİN RAKİPLERİ BELLİ OLDU

21 Haziran günü yapılan kura çekimi sonucunda temsilcilerimizin rakipleri de belirlendi. Elemelere katılan sporcularımızdan Yanki Erel'in rakibi elemelerin 1 nolu seri başı Viktor Troicki olurken, Sarp Ağabigün ise elemelerin 2 nolu seri başı Steve Darcis ile karşılaşacak. Ana tablo oynayacak sporcularımızdan Altuğ Çelikbilek, Ernest Gulbis ile, Ergi Kırkın Peter Gojowczyk ile eşleşirken Cem İlkel'in rakibi elemelerden gelen bir sporcu olacak.