Marsel Kudla'yı elinden kaçırdı

Tek erkekler ilk tur mücadelesinde, 3 yıl aranın ardından ilk defa bir 'grand slam'de boy gösteren dünya sıralamasının 151 numarası Marsel İlhan ile dünya 136'ncısı ABD 'li Denis Kudla 8 numaralı kortta karşılaştı.  

 

İlhan, "winner"larda (puan kazandıran vuruş) üstün olmasına rağmen çok fazla basit hata yaptığı ilk setin 11 oyunu geride kalırken, 2 kez servisini kırdırdığı Kudla'nın servisini 3 kez kırdı (6-5).

 

Servis kullandığı 12. oyunda set puanından faydalanamayan milli tenisçi, setin "tie break"e gitmesine engel olamadı. "Tie break"i 7-3 alan Kudla böylece maçta 1-0 öne geçti.  

 

Tenisçiler, 2. setin ilk 6 oyununda servis oyunlarına tutundu ancak 21 yaşındaki ABD'li raket, 7. oyunda servis kırarak avantaj sağladı (4-3). İlhan, rakibinin set için servis kullandığı 10. oyunda elde ettiği servis kırma puanından yararlanamayınca Kudla, seti 6-4 kazandı ve maçta durumu 2-0'a getirdi.   3. sete çok iyi servis atarak ve basit hatalarını azaltarak başlayan İlhan, 6. oyunda rakibinin servisini kırdı (4-2).

 

Servis kırma avantajı bulunan Türk raket, 9. oyunda bir kez daha bitirici darbeyi vuramadı ve servisini kırdırdı. İlhan, sonraki oyunda servis kırarak seti 6-4 aldı ve karşılaşmada farkı bire indirdi (2-1).   İki raketin de servislerinde etkili olduğu 4. setin 11. oyununda servis kıran Kudla, servis kullandığı 12. oyunu da alarak seti 7-5 kazandı. 2 saat 48 dakika süren maçtan 3-1 galip ayrılan Kudla, İlhan'ı ilk turda turnuvanın dışına itti.

 

Tenisçimizi tebrik eder, gelecek turnuvalarında başarılar dileriz.