Barış Ergüden Antalya'da 1 numarayı devirdi

Antalya Belconti Hotel'de düzenlenen Tennis Organisation ITF Futures serisi Erkekler turnuvasında, milli tenisçilerimiz Barış Ergüden ve Anıl Yüksel ikinci tura yükseldi.

 

ATP sıralamasında 292. basamakta bulunan ve turnuvaya 1 numaralı seribaşı olarak katılan Bosna Hersekli Aldin Setkic'le karşılaşan Ergüden, rakibini 6-3'lük set skorlarıyla mağlup ederek adını ikinci tura yazdırdı.

 

Ergüden geçtiğimiz hafta mağlup olduğu İtalyan Pietro Licciardi'den rövanşı almaya çalışacak.

 

Turnuvada ülkemizi temsil eden diğer tenisçilerimizden Anıl Yüksel de ilk turu kolay geçti. Yüksel, 19 yaşındaki Rus Aydyn Akhmetshin'i 6-1 ve 6-0'la geçip, ikinci turda 3 numaralı seribaşı Alexander Lobkov'un rakibi oldu.

 

Geçtiğimiz hafta Anıl Yüksel'le çiftler şampiyonu olmayı başaran Cem İlkel, ilk turda Lobkov'a mağlup olurken, Sefa Suluoğlu 6 numaralı seribaşı Artem Smirnov'a yenilerek turnuvaya veda etti.

 

BARIŞ ERGÜDEN'İN YÜKSELİŞİ SÜRÜYOR

 

Ülkemizde düzenlenen uluslararası turnuva sayısının artması sonucu oyuncularımızın puan kazanabilme ihtimalleri artarken, tenisçilerimizden Barış Ergüden oynadığı turnuvalar ve aldığı başarılı sonuçlar sayesinde ATP sıralamasında büyük yükselişe geçti.

 

2013 yılına 1133 numara olarak giren Ergüden, 2014 yılı Ocak ayını 692. sırada kapatmayı başardı. Tenisçimiz bu süre zarfında 3 kez Futures turnuvalarında çiftler finali oynarken, teklerde de 1 final, 1 de yarı final oynama hakkı kazandı.

 

Sporcularımızı kutlar, başarılarının devamını dileriz.