Tenisçilerimiz Tennis Europe turnuvalarında çeyrekte

Tennis Europe turnuvalarında mücadelelerini sürdüren tenisçilerimiz, çeyrek finallere yükselmeyi başardı.

 

Bakü'de devam eden 16 yaş kategori 3 "Haydar Aliyev'i Anma Kupası"nda Çağatay Sami Söke çeyrek finale yükselmeyi başardı. Söke, Rus oyuncu Mezdhid Akhmedov karşısında yarı final kovalayacak. Çağatay Sami Söke ayrıca çiftlerde de partneri Sırrı Can Korkmaz'la finale çıkmak için yarı final oynayacak.

 

İtalya'da devam eden 14 yaş kategori 1 "Stanley Cup" turnuvasında 5 numaralı seribaşı Kaya Göre çeyrek finale yükseldi. Tenisçimiz, turnuvanın 1 numaralı seribaşı raketi Rus Artem Dubrivnyy karşısında yarı finale çıkmak için raket sallayacak.

 

 

İspanya'da devam eden, 12 yaş, kategori 3 "I DELTA TENNIS EUROPE SUB12 LLUCMAJOR" turnuvasında Zeynep Erman çeyrek finale yükseldi. Zeynep, bugün yarı final için Rus Daniella Medvedeva ile karşılaşırken; çiftlerde de Sırp partneri Jovana Babic ile son 8'e kalmayı başardı.

 

Bulgaristan'daki, 12 yaş, kategori 3 "Izida Cup 2013" turnuvasında İlay Yörük çeyrek finale yükselirken, ana tabloya elemelerden çıkan Maria Victoria Neagu ile yarı final için karşılaşacak. 

Yine İzida Cup'ta çift erkeklerde mücadele eden Süleyman Sarp Pınar ve Arsen Sasha Yakınçam çeyrek finale yükselmeyi başardı.

 

Öte yandan ITF G4 turnuvası olan ABD'de düzenlenen "Daytona Beach ITF" turnuvasında 4 numaralı seribaşı Alp Horoz çeyrek finale yükseldi. Alp Horoz, yarı finale çıkabilmek için Amerikalı sporcu Jake Devine ile karşılaşıyor.


Tüm oyuncularımıza başarılar dileriz.